Relacja z rekolekcji „w drodze za Jezusem słuchając Kazania na Górze”

W dniach 25 -27 sierpnia odbyły się rekolekcje „w drodze za Jezusem słuchając Kazania na Górze”.

Dzień 1. Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Świętego wysłuchaliśmy katechezy wprowadzającej w rekolekcje. Następnie udaliśmy się do Brzezowej, stąd wyryliśmy na górę Desznicką. Tam wysłuchaliśmy do końca 5 rozdział z  Ewangelii św. Mateusza rozpoczynający tę piękną mowę Naszego Pana. Zboczem góry Jeleń wróciliśmy do Brzezowej podziwiając piękne widoki. Dzień zakończyliśmy Saletyńskim Apelem.

Dzień 2. Dzień rozpoczęliśmy Jutrznią chwaląc Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Częstochowskiej. Z Zawadki Rymanowskiej wyruszyliśmy na Cergową. Na początku wysłuchaliśmy słów naszego Pana (Mt 6).  W ciszy wędrowaliśmy rozważając w sercu te słowa. Następnie dzieliliśmy się tym co nam zapadło w sercu. W drodze słuchaliśmy katechezy. Po zdobyciu szczytu odprawiliśmy Eucharystię. Było pięknie. Przeszliśmy do pustelni św. Jana z Dukli. Nadchodząca burza dodała nam siły. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Dębowca.

Dzień 3. Niedziela to Zmartwychwstanie. Jutrznia a potem centrum – Eucharystia. Zmiana planu ze względu na wczorajszą burzę. Nie Liwocz, tylko Grzywacka od Nowego Żmigrodu.  Na początek Słowo (Mt 7). Tradycyjnie rozważanie w ciszy, a przed szczytem dzielenie się i katecheza. U góry „Anioł Pański” i błogosławieństwo na zakończenie tego cudownego doświadczenia słuchania Słowa Bożego „ w drodze”.