Biblioteka Centrum Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Biblioteka Centrum

Zapraszamy do zapoznania z ofertą książkową Centrum Pojednania La Salette

Z wiary ŻYĆ będziesz

ks. Stanisław Witkowski MS

Tom 9 BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA LA SALETTE – Z wiary żyć będziesz jest zbiorem artykułów, które ukazały się w czasopiśmie „Posłaniec Matki Bożej z La Salette” w latach 1994−2022.

Ks. Stanisław Witkowski MS, biblista, dr hab., adiunkt Instytutu Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, wykładowca w seminariach Redemptoris Mater (Winnica, Triest). Autor książek: Męka Pańska według Ewangelii św. Jana (2001); Listy do siedmiu Kościołów (2002); Nowa jakość życia (2004); W promieniach miłosierdzia (2004), „Wielki Babilon” w Janowej Apokalipsie jako kryptonim imperialnego Rzymu oraz wrogiego Bogu świata (2012) i artykułów naukowych z zakresu Ewangelii synoptycznych i Listów św. Pawła.

Wydawnictwo La Salette Księża Saletyni, Kraków 2022

PASCHA Przejście Pana

bp Jan Niemiec

Ten tom zawiera katechezy i homilie, które biskup Jan wygłosił w 2020 roku na Triduum Paschalne, ostatnie w swoim życiu. To jego testament. Taki, jakim był on sam – prosty i głęboki. Słowa sprawiają wrażenie, jak gdyby wypowiadał je ktoś, kto wie, że ma mało czasu i mówi z wysiłkiem, a więc lapidarnie. Krótkie zdania. Niezbędne słowa. Mocne i delikatne. Mocny jak dom, budowany z kamieni, wygładzonych przez lata w rwącym, górskim potoku. Delikatne jak gałęzie drzewa, z którego wiatr postrącał już jesienne liście i teraz przez ich miękki rysunek prześwituje niebo.

Biskup Michał Janocha

Wydawnictwo La Salette Księża Saletyni, Kraków 2022

gdzie nabyć:
Centrum Pojednania: centrum@saletyni.pl tel. 13 44 131 90; kom: 797 907 287
Wydawnictwo: wydsalet@kr.onet.pl tel./fax 12 267 45 34
Księgarnie saletyńskie np. Księgarnia „Saletina” Rzeszów


Kiedy Matka Płacze

W 175 rocznicę objawienia w La Salette

ks. Bohdan Dutko MS

Twoje łzy, Maryjo, są wyrazem bardziej tego, że grzech nas niszczy, niż samego faktu, że grzeszymy.
To są łzy miłości Boga, tej miłości, która uczyniła wszystko, aby grzech nas nie niszczył. Twój płacz ukazuje bezsilność Bożej miłości, która przyszła na świat, aby nas uwolnić z niedoli grzechu.
(…)
Drodzy Czytelnicy, biorąc do reki zbiór rozważań pod tytułem macie szansę kolejny raz sięgnąć do Autora, który jest nietuzinkowy. Ks. Bohdan Dutko MS ma w dorobku dziesiątki artykułów, wywiadów, konferencji, komentarzy o charakterze duszpasterskim do Słowa Bożego. Wieloletni redaktor naczelny Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej, poszukiwany kaznodzieja i rekolekcjonista, czynny uczestnik dzieła ewangelizacji na Drodze Neokatechumenalnej, a przede wszystkim duszpasterz z sercem odważnym i zaangażowanym.
Czytając rozważania naszego Autora jesteśmy zaproszeni do zadania sobie pytań o sens bycia chrześcijaninem, o jakość naszej relacji z Kościołem i w Kościele, jako wspólnocie żywych ludzi. Ale to nie wszystko. Nie ominie Czytelnika pewne zaskoczenie wątkiem, który jest nowością w refleksji nad znaczeniem Zjawienia w La Salette dla życia i misji Kościoła. Próba spojrzenia na Zjawienie w kontekście tradycji Izraela przynosi odkrywcze refleksje i ukazuje ciągłość i spójność Historii Zbawienia.
Wszystkim Czytelnikom życzę owocnej lektury i przyjęcia bogatej Łaski Bożej, o której pisze Autor z tak wielką miłością.

ks. Antoni Skałba MS
Rektor Sanktuarium w La Salette

Wydawnictwo La Salette Księża Saletyni, Kraków 2021

gdzie nabyć:
Centrum Pojednania: centrum@saletyni.pl tel. 13 44 131 90; kom: 797 907 287
Wydawnictwo: wydsalet@kr.onet.pl tel./fax 12 267 45 34
Księgarnie saletyńskie: np. Księgarnia „Saletina” Rzeszów


BÓG mnie wybrał

Zamyślenia nad Ewangelią

ks. Bohdan Dutko MS

Nie wiem, czy najpierw pisze konspekty swoich kazań, a później je głosi – czy odwrotnie. Zresztą nieważne. Jest świetnym, nietuzinkowym kaznodzieją, którego nie stać na mówienie banałów – tak świeżego i odkrywczego kazania o ludzkiej miłości i sakramencie małżeństwa, jakie wygłosił na ślubie naszej córki, nigdy wcześniej ani nigdy później nie słyszałem. Pisze też żywo, dynamicznie – co wcale nie jest takie częste u kapłanów.
Życiowych drogowskazów szuka przede wszystkim na kartach Pisma Świętego – zachęcając czytelników (słuchaczy) do poszukiwania właśnie tam rozwiązań ich problemów. Często sięga także do skarbnicy myśli Ojców Kościoła, świętych.
Punktem wyjścia do rozważań może być także cytat z przeczytanej książki czy artykułu w gazecie, mail od nieznajomego internauty, anegdota z życia znanej osoby, jakiś z pozoru nie znaczący życiowy epizod, spotkanie (nawet przypadkowe) z drugim człowiekiem.
Jego zamyślenia ewangeliczne skrzą się cytatami, świadczącymi także o ogromnej erudycji, ale nie są to jakieś sztuczne „podpórki”. Wręcz przeciwnie, funkcjonują one w sposób bardzo naturalny i przydają tym rozważaniom dodatkowej głębi.
Co charakterystyczne, i w sumie nie nazbyt częste w homiletyce, Autor czerpie pełnymi garściami z mądrości żydowskich rabinów, przywracając tę piękną tradycję nam, katolikom. (…)
To wszystko sprawia, że mogę z czystym sumieniem napisać, iż ja temu gościowi ufam i wiem, że wszystko co pisze jest szczere, autentyczne, wypływające z głębi Jego serca i rozumu.

Jaromir Kwiatkowski

dziennikarz, autor książek

 

Wydawnictwo La Salette Księża Saletyni, Kraków 2021


gdzie nabyć:Centrum Pojednania: centrum@saletyni.pl tel. 13 44 131 90; kom: 797 907 287
Wydawnictwo: wydsalet@kr.onet.pl tel./fax 12 267 45 34
Księgarnie saletyńskie: np. Księgarnia „Saletina” Rzeszów


STAŁ SIĘ CUD

Historie pojednań

ks. Bohdan Dutko MS

Książka, którą trzymasz w dłoniach, jest świadectwem współczesnych Hiobów, Jakubów, Józefów i Ślepców, z którymi Jezus napisał dla Ciebie Przypowieści o pojednaniu. Każde świadectwo, które będziesz czytał, jest niczym ikona pojednania, w której zobaczysz Boga objawiającego swoją MIŁOŚĆ.
Szatan każdego dnia wykorzystuje naszą historię, aby wmówić nam kłamstwo podstawowe, że Bóg nas nie kocha, bo gdyby nas kochał, nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Ta książka jest zaprzeczeniem tego kłamstwa.
Przez Maryję w La Salette Bóg mówi do każdego z nas: Kocham cię (por. Ps 18) i historia, którą przeżyłeś była po to, abym mógł się z tobą spotkać, abym mógł cię zbawić. Abyś zobaczył, że zbawienie pochodzi ode Mnie, a nie próbował zbawiać się sam.
A krzyż, przez który przechodzisz, jest chwalebny – bo jest drogą do ŻYCIA w niebie!

ks. Bohdan Dutko MS

Wydawnictwo La Salette Księża Saletyni, Kraków 2020

 

 

 


gdzie nabyć:Centrum Pojednania: centrum@saletyni.pl tel. 13 44 131 90; kom: 797 907 287Wydawnictwo: wydsalet@kr.onet.pl tel./fax 12 267 45 34Księgarnie saletyńskie np. Księgarnia „Saletina” Rzeszów


Z NAZARETU DO BETLEJEM

Komentarze na Adwent i Boże Narodzenie

Redakcja ks. Bohdan Dutko MS

fragment z wstępu

W jednym z wywiadów ks. biskup Jan Niemiec powiedział, że każdy z nas ma w swoim sercu siedmiu zakapturzonych gości. To są grzechy główne, a ich kaptury są znakiem ukrycia prawdziwej postawy. Pycha udaje pokorę, chciwość – szczodrobliwość, nieczystość – cnotliwość,  lenistwo – pracowitość itd. Dopiero gdy zrzucimy im kaptury, widać jasno, że to zły duch przychodzi i nas mami. Dlatego w nawróceniu na początku potrzebne jest zdemaskowanie tych gości i zobaczenie, że naprawdę siedzą w moim sercu.

A zatem – czapki, przepraszam kaptury z głów!

ks. Bohdan Dutko MS

 

Wydawnictwo La Salette Księża Saletyni, Kraków 2018, stron: 182

 

 

 

 

gdzie nabyć:

Wydawnictwo: wydsalet@kr.onet.pl tel./fax 12 267 45 34

Księgarnie saletyńskie np. Księgarnia „Saletina” Rzeszów


Inne pozycje tego autora

DOM i NIEBO z grzesznikami i dla grzeszników ŁZY MATKI Rozmowy o objawieniu w La Salette BÓG CIEBIE WYBRAŁ Zamyślenia nad Ewangelią BÓG NAS WYBRAŁ Zamyslenia nad Ewangelią