Rekolekcje dla małżonków Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Wydarzenia   ❯   Rekolekcje dla małżonków
Rekolekcje dla małżonków

Ja … biorę Ciebie … za żonę/męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci.”

W obecnym czasie wiele trudu, cierpienia i poświęcenia łączy się z wypełnieniem obietnicy małżeńskiej. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest miłość małżeńska oraz jaką potęgę i skarbnicę darów zawiera w sobie tekst przysięgi? Czy pamiętamy, że związek małżeński zawarty w Kościele scala sam Bóg? Czy ma On miejsce w naszej rodzinnej codzienności, w pogoni za „lepszym jutrem”? Jak uczynić by wrażliwa, piękna i zapatrzona w Krzyż miłość, łączyła, dawała radość i siłę do wytrwałego wykonywania swych obowiązków i zadań. Aby była drogą prowadzącą małżonków do zbawienia.

Od 17 do 19 marca 2023 r. zapraszamy na rekolekcje dla małżonków Wystarczy tylko miłość do Domu Rekolekcyjnego Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu. (38-220 Dębowiec 55)

Prowadzący: ks. Zbigniew Wal MS

Koszt: 300 zł (nocleg + wyżywienie). W celu skorzystania z oferty rekolekcji bez noclegów lub posiłków zapraszamy do kontaktu.

Informacje, zapisy, kontakt: tel. 797 907 287 e-mail: centrum@saletyni.pl


Program Rekolekcji

Piątek
18.00 – Kolacja
19.00 – Konferencja
20.00 – Droga Krzyżowa
21.00 – We dwoje przed Panem

Sobota
7.45 – Modlitwa
8.00 – Śniadanie
9.00 – Konferencja
10.30 – Różańcowy spacer
12.15 – Eucharystia
13.00 – Obiad
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
17.00 – Konferencja
18.00 – Kolacja
19.30 – Małżeńska randka
21.00 – We dwoje przed Panem

Niedziela
7.45 – Modlitwa
8.00 – Śniadanie
9.30 – Konferencja
11.00 – Eucharystia
12.00 -Podsumowanie
12.30 – Obiad
             Zakończenie rekolekcji

ZAPRASZAMY KSIĘŻA MISJONARZE SALETYNI


Modlitwa za współmałżonka

Dobry Boże, dziękuję Ci za moją żonę (mojego męża). Dziękuję za sakrament małżeństwa, za miłość, która nas połączyła, za Twoją codzienną obecność i Twoje błogosławieństwo. Dziękuję za każdy dzień trwania w miłości, za każdy sakrament. Dziękuję za radość i krzyż małżeńskiego powołania.

Święty Jan Paweł II mówił, że „sakrament małżeństwa wyrasta z eucharystycznego korzenia. Wyrasta z Eucharystii i do niej prowadzi. Ludzka miłość „aż do śmierci” musi się głęboko zapatrzeć w tę miłość, jaką Chrystus do końca umiłował. Musi tę Chrystusową miłość poniekąd uczynić swoją, ażeby sprostać treściom małżeńskiej przysięgi: „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”.

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, duszpasterza małżeństw i rodzin, proszę Cię, Boże, umocnij nasza małżeńską więź, odnów w nas tę miłość, która przyciągnęła nas przed ołtarz, by w Twojej obecności złożyć sobie małżeńską przysięgę. Proszę, abym codziennie, a zwłaszcza w chwilach trudnych, umiał zapatrzeć się w tę miłość, jaką Chrystus ukochał Kościół, i abym tak umiał kochać żonę (męża). Amen.

W: Modlitewnik za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Rafael, Kraków 2014.

Data rozpoczęcia: - :

Data zakończenia: - :