Indywidualne Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Rekolekcje   ❯   Indywidualne

REKOLEKCJE INDYWIDUALNE
La Salette to wspaniałe, wysoko położone sanktuarium w Alpach Francuskich. Naturalne warunki sprzyjają ciszy i skupieniu. Podobnie jak La Salette, Dębowiec jest również pięknie usytuowany i tworzy szczególny klimat modlitwy: spotkania z Bogiem i wpatrywania się w Maryję.
Już wiele osób przeżyło rekolekcje indywidualne lub własne dni skupienia w naszym Centrum Pojednania La Salette. W naszym ośrodku duchowości, podejmują takie rekolekcje osoby świeckie oraz duchowne i konsekrowane.
Program, czas i temat rekolekcji ustalane są indywidualnie z osobą zgłaszającą się. Zwykle trwają one przynajmniej trzy dni, podczas których proponujemy wprowadzenie w modlitwę osobistą i medytację, konferencje tematyczne, możliwość przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania i rozmowy indywidualne z kierownikiem duchowym, a także codzienną Eucharystię z homilią. Najczęściej pragnieniem zgłaszających się jest milczenie i modlitwa w całkowitym skupieniu. Uczestnicy mają do dyspozycji nie tylko własny pokój, ale również kościół i kaplicę, biblioteczkę i salę multimedialną, duży teren sanktuarium i ciekawą okolicę. Posiłki można spożywać indywidualnie lub wraz ze wspólnotą zakonną.
Dla mieszkających w okolicy, dajemy możliwość rekolekcji na zasadzie dojazdu. Mieszkając w swoim domu, można przeżyć takie rekolekcje na dwa sposoby. Pierwsza, intensywna i kilkudniowa forma opiera się na dynamice powyżej opisanej. Druga rozłożona jest w czasie i polega bardziej na własnej pracy z tekstami czy nagraniami konferencji i spotkaniach z prowadzącym co kilka dni lub tygodni.
Zgłoszenia przyjmujemy od osób indywidualnych, małżeństw i rodzin, grup i wspólnot. Prosimy o kontakt przynajmniej na kilka dni przed przyjazdem. Koszty to ok. 75 zł za dobę, lecz uzgadniamy je wg możliwości zgłaszających się.