Duszpasterze Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
O nas   ❯   Duszpasterze

Ekipa stała:

  Ks. Bohdan Dutko MS

Urodził się w 1962 roku. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów złożył w 1982 roku, święcenia kapłańskie otrzymał w 1988 roku. Był duszpasterzem młodzieży w Olsztynie i w Rzeszowie (duszpasterz akademicki i proboszcz), studiował na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Przez długie lata był redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „POSŁANIEC Matki Bożej Saletyńskiej”. Autor książek i publicysta. Prowadzi rekolekcje zakonne, kapłańskie i parafialne. Od sierpnia 2018 r. dyrektor “Centrum Pojednania”.

 

  Ks. Zbigniew Wal MS

Urodził się w 1964 r. Pierwsze ślubu zakonne złożył w 1984 r., święcenia kapłańskie otrzymał w 1990 r. Był duszpasterzem powołaniowym i pracował w domu rekolekcyjnym w Zakopanem. Był przełożonym wspólnoty zakonnej w Zakopanem, Trzciance i Rzeszowie oraz pełnił posługę proboszcza parafii w Trzciance i Rzeszowie. Współtworzył Szkołę Katolicką w Trzciance. Prowadzi rekolekcje parafialne także dla kapłanów i sióstr zakonnych. Od października 2019 r. w Centrum Pojednania.

 

 

Ks. Piotr Dzierżak MS

Urodził się w 1963 r. w Rzeszowie. Pierwsze ślubu zakonne złożył w 1984 r., święcenia kapłańskie otrzymał w 1990 r. Był katechetą w Trzciance Lubuskiej, a następnie wychowawcą w WSD w Krakowie. Przez długie lata był dyrektorem Wydawnictwa „La Salette”. Jest współtwórcą i producentem filmu o Andrzeju Boboli: „Niezłomny Patron Polski”, i filmu: „Wielkie rzeczy zamierzam dla ciebie Polsko”, ukazujący źródło i rozwój kultu Matki Bożej Królowej Polski. Od października 2020 r. w Centrum Pojednania.

 

Ks. Maciej Rydzanicz MS

Urodzony 1974 w Jaśle. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 2002. Duszpasterz w parafii w Rzeszowie, Trzciance, Gdańsku Sobieszewie i Olsztynie. Posługiwał w dziele powołań. Przez ostatnie dziesięć lat był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Saletynów w Krakowie. Od sierpnia 2022 r. w ekipie „Centrum Pojednania” w Dębowcu.