2022-01-18 Wtorek, II Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2022-01-18 Wtorek, II Tydzień zwykły

HOMILIA

Wtorek, II Tydzień zwykły, Rok C, II

(Mk 2, 23-28)


Bóg wybiera niezauważalne

Dzisiejsze pierwsze czytanie to jest jeden z tych tekstów Biblii, które potwierdzają prawdę, że Pan Bóg widzi inaczej niż człowiek. W dzisiejszym świecie liczy się siła, piękno ciała, inteligencja, przebiegłość. Takim ludziom zazdrościmy, choć wprost się do tego nie przyznajemy. Natomiast Pan wybiera i dowartościowuje, co w oczach ludzkich jest pominięte, słabe, niezauważone.

Przedziwna jest scena opisująca powołanie Dawida na króla. Samuel prosi Jessego, aby przedstawił mu swoich synów, ponieważ Bóg ma wobec jednego z nich bardzo ambitny plan. I ojciec przyprowadza siedmiu synów (choć miał ich ośmiu). Zapomniał o najmłodszym, bo po ludzku było nie do pomyślenia, że taki dzieciak może mieć miejsce w Bożym planie. A jednak Bóg wybiera Dawida, młodzieńca o rudych włosach i pociągającym wyglądzie, pasterza owiec. Jakież musiało być zaskoczenie ojca i jego pozostałych synów, braci Dawida, z dokonanego wyboru?

Słowo dzisiejszej Liturgii jest pełne nadziei dla nas, którzy być może w życiu byliśmy pominięci przez rodziców, niedocenieni przez przełożonych, niedowartościowani przez ludzi, pogardzani przez innych. To tekst, który daje nadzieję, mówi o tym, że dla Boga jestem ważny, nawet jeżeli ktoś traktuje mnie jako mało ważnego. Bóg kocha to, co słabe, aby przez słabych objawiać swoją moc.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
2-4 czerwiec - Czy Jezus mnie woła?
3 czerwiec - Wspólnota małżeństw "Pod dębami Mamre"
24-27 sierpień - Rekolekcje o spowiedzi

6-8 październik - Różańcowe Dni Skupienia


pokaż wszystkieMaryjo, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów.
Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości.

Niech nie będzie wojny!

„Bóg Maryję ustanowił „Wspomożeniem chrześcijan”, a Ona zawsze okazywała się taką w nieszczęściach publicznych, szczególnie wobec ludów cierpiących i walczących za wiarę.”
(św. Jan Bosko)

< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >