2022-01-18 Wtorek, II Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2022-01-18 Wtorek, II Tydzień zwykły

HOMILIA

Wtorek, II Tydzień zwykły, Rok C, II

(Mk 2, 23-28)


Bóg wybiera niezauważalne

Dzisiejsze pierwsze czytanie to jest jeden z tych tekstów Biblii, które potwierdzają prawdę, że Pan Bóg widzi inaczej niż człowiek. W dzisiejszym świecie liczy się siła, piękno ciała, inteligencja, przebiegłość. Takim ludziom zazdrościmy, choć wprost się do tego nie przyznajemy. Natomiast Pan wybiera i dowartościowuje, co w oczach ludzkich jest pominięte, słabe, niezauważone.

Przedziwna jest scena opisująca powołanie Dawida na króla. Samuel prosi Jessego, aby przedstawił mu swoich synów, ponieważ Bóg ma wobec jednego z nich bardzo ambitny plan. I ojciec przyprowadza siedmiu synów (choć miał ich ośmiu). Zapomniał o najmłodszym, bo po ludzku było nie do pomyślenia, że taki dzieciak może mieć miejsce w Bożym planie. A jednak Bóg wybiera Dawida, młodzieńca o rudych włosach i pociągającym wyglądzie, pasterza owiec. Jakież musiało być zaskoczenie ojca i jego pozostałych synów, braci Dawida, z dokonanego wyboru?

Słowo dzisiejszej Liturgii jest pełne nadziei dla nas, którzy być może w życiu byliśmy pominięci przez rodziców, niedocenieni przez przełożonych, niedowartościowani przez ludzi, pogardzani przez innych. To tekst, który daje nadzieję, mówi o tym, że dla Boga jestem ważny, nawet jeżeli ktoś traktuje mnie jako mało ważnego. Bóg kocha to, co słabe, aby przez słabych objawiać swoją moc.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
25
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – o spowiedzi i przygotowujące do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 2

Program Szkoły Biblijnej Piątek: Godz. 18.00 –... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

30
WRZ
Różańcowe Dni Skupienia

Różańcowe Dni Skupienia Termin:  30 września - 2... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 15:00


Maryjo, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów.
Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości.

Niech nie będzie wojny!

„Panie i Boże mój, panujący na świecie obyczaj próżności i widok ludzi za nim idących wszystko niweczy. Taka bowiem w nas martwa wiara, że raczej wierzymy w to, co widzimy, niż w to, czego ona naucza. Wielką nędzę cierpią ci, którzy żyją oddani wyłącznie tym rzeczom widzialnym… O Panie mój, jak bardzo tu potrzebna jest pomoc Twoja, bez której nic uczynić nic możemy.”
(św. Teresa od Jezusa)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >