2021-11-01 Uroczystość Wszystkich Świętych Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-11-01 Uroczystość Wszystkich Świętych

HOMILIA

Poniedziałek, XXXI Tydzień zwykły, Rok B, I

Uroczystość Wszystkich Świętych

(Mt 5, 1-12a)


Błogosławieni…

Kiedy stoimy nad grobami naszych rodziców; dziecka, syna, córki, przyjaciela, współbrata, to przypominamy sobie ich twarze, uśmiech, dobroć, miłość, piękne człowieczeństwo, wiarę, która dawała im siłę, by mądrze żyć, brać odpowiedzialność za innych, tak bardzo odczuwamy ich brak. Błogosławimy ich ubogie życie, ciche i pełne pokoju, to miłosierdzie wymalowane na ich twarzy. Ale też cierpienie, które przyjęli z godnością i łączyli je razem z Ukrzyżowanym Panem. Walczyli o czystość i wierność w małżeństwie, znosili ze spokojem osądy i oszczerstwa, zło pokonywali dobrem. Oni są błogosławieni – szczęśliwi! Jak napisze papież Franciszek w Adhortacji apostolskiej „Gaudete et exultate„, o powołaniu do świętości w świecie współczesnym: „Lubię dostrzegać świętość w cierpliwym ludzie Bożym: w rodzicach, którzy z wielką miłością pomagają dorastać swoim dzieciom, w mężczyznach i kobietach pracujących, by zarobić na chleb, w osobach chorych, w starszych zakonnicach, które nadal się uśmiechają. W tej wytrwałości, aby iść naprzód, dzień po dniu, widzę świętość Kościoła walczącego. Jest to często „świętość z sąsiedztwa”, świętość osób, które żyją blisko nas i są odblaskiem obecności Boga, albo, by użyć innego wyrażenia, są „klasą średnią świętości”.

Matka Teresa z Kalkuty powie, że ŚWIĘTOŚĆ TO ZWYKŁY OBOWIĄZEK TWÓJ I MÓJ! Kiedyś fotoreporter zapytał ją: Jak to jest być chodzącą świętą? Z uśmiechem odpowiedziała: Cieszę się, że Pan widzi we mnie Jezusa, a ja widzę Go w Panu! Widzieć Jezusa, to widzieć miłość, dobroć, przebaczać i błogosławić.

Patrzysz na napisy nagrobne, imiona, nazwiska, to tylko kwestia czasu, kiedy pojawi się TWOJE! Ale pełna prawda jest taka: Twoje Imię jest zapisane w Księdze Życia – zapisane Krwią Jezusa Chrystusa! Nie zmarnuj tej krwi Jezusa – bezmyślnym życiem, egoistycznym, dalekim od Boga! Grób jest BRAMĄ ŻYCIA. Tak jak grób Jezusa jest pusty, tak i twój będzie pusty! Przyjdziesz na spotkanie z Miłością, która na śmierć nie umiera!

Pamiętaj! Od Twojego krótkiego życia tu na ziemi, zależy cała wieczność. Możesz wszystko wygrać i wszystko przegrać! Jezus czeka na Twoją decyzję! Całe Niebo czeka na twoją decyzję! Wszyscy święci – módlcie się za nami! Amen.

——————————-

ks. Wawrzyniec Skraba MS – mistrz nowicjatu, mieszka w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
17
GRU
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński i Nauki Przedślubne z Poradnią... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

10
LUT
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – o spowiedzi i przygotowujące do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„W życiu są noce i dnie, ale są i niedziele, te jednak zdarzają się rzadziej niż w kalendarzu.”
(Maria Dąbrowska)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >