2021-10-18 Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-10-18 Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły

HOMILIA

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły, Rok B, I

Święto św. Łukasza, ewangelisty

(Łk 10, 1-9)


foto from https://pixabay.com/photos/

Pan stanął przy mnie i wzmocnił mnie…

Dzisiejsza Liturgia Słowa skłania mnie do wspomnienia wydarzeń z mojego życia, które mocno korespondują z tym, co zapisał św. Łukasz w Ewangelii. Przepraszam za osobiste wynurzenia, ale dzięki łasce Bożej mogłem przeżyć to, co dzisiaj opisuje Ewangelista.

Pięciokrotnie uczestniczyłem w tzw. Ewangelizacji Nadmorskiej, w czasie której wraz ze świeckimi byliśmy posłani przez Kościół, aby głosić Ewangelię na plażach diecezji Koszalińsko–Kołobrzeskiej bez trzosa, bez torby i sandałów, zdani na Bożą Opatrzność. To wszystko, co opisuje św. Łukasz stało się naszym udziałem: mieliśmy co jeść, co pić, gdzie spać, w imię Jezusa dokonywały się uzdrowienia i mogliśmy zwiastować Królestwo Boże.

Ten tekst Łukaszowy nie dotyczy tylko duchowieństwa (jak często się go w ten sposób odczytuje), ale całej wspólnoty Kościoła.

Ewangelizacja jest dziełem Kościoła rozumianego jako świeckich i duchownych, starszych i młodszych posłanych jak owce między wilki.

Owca pośród wilków może liczyć tylko na Pana. Przez te pięć lat może z dwa razy miałem do czynienia z jakąś wrogością ze strony tych, z którymi się spotykaliśmy. Jest to dla mnie wyraźny znak opieki Pana Jezusa, Dobrego Pasterza, nade mną i nad tymi, którzy posłani byli przez Niego do świata, znak wierności danemu przez Niego Słowu.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
17
GRU
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński i Nauki Przedślubne z Poradnią... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

10
LUT
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – o spowiedzi i przygotowujące do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„W życiu są noce i dnie, ale są i niedziele, te jednak zdarzają się rzadziej niż w kalendarzu.”
(Maria Dąbrowska)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >