2021-09-10 Piątek, XXIII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-09-10 Piątek, XXIII Tydzień zwykły

HOMILIA

Piątek, XXIII Tydzień zwykły, Rok B, I

(Łk 6, 39-42)


foto from https://pixabay.com/photos/

Panie, abym przejrzał

Księga Przysłów mówi: “Kiedy nie ma wizji, naród się psuje” (29,18). Co mówi nam dzisiaj obraz ślepego przewodnika albo człowieka o chorym widzeniu (belka w oku)? Chore widzenie i ślepy przewodnik mogą prowadzić tylko do jednego: do nieszczęścia. Bo można nauczać bliźnich tylko tego, czego sam się człowiek nauczył. Jeśli w ogóle są tacy, którzy chcą iść za przewodnikiem, to poprowadzić ich może ku prawdzie tylko ten, kto sam dobrze widzi i żyje w prawdzie. Zbyt wielu dzisiaj ślepych przewodników.

Dzisiejsza Ewangelia mówi o najpoważniejszych sprawach życiowych. To jest surowe dopowiedzenie do wczorajszej Ewangelii o miłości nieprzyjaciół i nadstawieniu drugiego policzka. To jest słowo o misji ucznia Chrystusa, który staje się światłem i przewodnikiem dla innych pośród ciemności i zamętu świata. Takie jest powołanie tego, kto idzie za Chrystusem. Jeśli ktoś nie zna i nie żyje Ewangelią Jezusa Chrystusa, nie ma właściwej wizji życia. Co najwyżej bawi się i odgrywa jakąś rolę.

Dobrze mówi o tym plakat misyjny, który przedstawia chłopca, który roześmiany udaje ślepego i z zawiązanymi oczami patykiem gra na bębenku. Na plakacie jest napis: “Udawanie ślepca jest zabawne tylko dla kogoś, kto widzi”. Ślepota jest prawdziwym nieszczęściem i prowadzi do nieszczęścia.

Jeśli masz powierzone zadanie prowadzenia innych, nieustannie pozwalaj Chrystusowi, aby otwierał ci oczy. Nie przestawaj wołać: “Panie, spraw abym przejrzał”.

——————————-

ks. Andrzej Zagórski MS – przełożony wspólnoty zakonnej i kustosz sanktuarium w Twin Lakes (USA)

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
08
PAŹ
Rekolekcje ze św. Andrzejem Bobolą

CENTRUM POJEDNANIA LA SALETTE zaprasza na Rekolekcje ze św.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

22
PAŹ
Pojednanie z kryzysem wieku średniego

Sesja "Pojednanie z kryzysem wieku średniego" prowadzona jest w... czytaj więcej

dla osób powyżej 35 roku życia

Godzina rozpoczęcia 18:00

22
PAŹ
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – o spowiedzi i przygotowujące do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Jeśli pragniesz znaleźć spoczynek na tym i przyszłym świecie, to powtarzaj sobie przy każdej okazji: Kim jestem? I nie sądź nikogo.”
(Ojcowie Pustyni)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >