2021-09-03 Piątek, XXII Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-09-03 Piątek, XXII Tydzień zwykły

HOMILIA

Piątek, XXII Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

(Łk 5, 33-39)


https://pixabay.com/pl/photos/

Nowość nauki Jezusa

Nowość ma to do siebie, że jest ulokowana blisko początku. Nowe wino jest blisko swojego źródła czyli winnego krzewu. Nowa, powstająca książka jest blisko jej autora, Jego wyobraźni i intelektu. Nowe ubranie nie leży długo w sklepie i ma niejako tuż za sobą proces tkania materiału, krojenia go i zszywania.

Często słyszymy, że Jezus przynosi nam nowe życie. I jest to prawda. Jednak nie powinniśmy utożsamiać nowości Jezusowej z nowinkarstwem. Odnowa, którą nam Jezus przynosi, wypływa z bliskości Źródła, ze związania się z Nim. Tym Źródłem jest Ojciec – Miłość Nieskończona. Tym zaś, który nas do tego Źródła przyprowadza i w nie wprowadza jest Chrystus. Im bliżej nam do Niego, tym bliżej jesteśmy naszego początku, który jest ukryty w Bogu Ojcu. I wtedy nowego blasku i sensu nabiera nasze życie i aktywności. Zażyła więź z Bogiem pozwala nam zobaczyć celowość naszych czynów i podjąć decyzję, które z nich będziemy kontynuować, które zarzucimy a które trzeba nam rozpocząć. Początkiem naszych praktyk religijnych nie możemy być my sami – nasze potrzeby, lęki, pragnienie wpływania na Boga…

Modlimy się, pościmy, dzielimy posiadane przez nas dobro bo jesteśmy kochani, bo chcemy tę miłość Ojca odkryć, przekazać i na nowo przyjąć. I dzięki bliskości Jezusa przy nas, dzięki Jego otwarciu się na nas możemy mieć odwagę, by zapytać siebie samych dlaczego, z jakiego powodu i dla jakich celów angażuję się w życie, w aktywności – także te religijne. Czy tęsknię za smakiem ciągle nowej przyjaźni z Jezusem czy może miło mi w starych, dobrze znanych obowiązkach?

Oby nie zabrakło nam wiary w Jego obecność i życzliwość. Niech Jego wyciągnięta dłoń i szaty, których możemy dotknąć – czyli Jego moc i dary – sprowokują nas do spotkania i rozmowy z Nim.

——————————-

ks. Krzysztof Kowal MS – socjusz nowicjatu, mieszka w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
08
PAŹ
Rekolekcje ze św. Andrzejem Bobolą

CENTRUM POJEDNANIA LA SALETTE zaprasza na Rekolekcje ze św.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

22
PAŹ
Pojednanie z kryzysem wieku średniego

Sesja "Pojednanie z kryzysem wieku średniego" prowadzona jest w... czytaj więcej

dla osób powyżej 35 roku życia

Godzina rozpoczęcia 18:00

22
PAŹ
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – o spowiedzi i przygotowujące do... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Jeśli pragniesz znaleźć spoczynek na tym i przyszłym świecie, to powtarzaj sobie przy każdej okazji: Kim jestem? I nie sądź nikogo.”
(Ojcowie Pustyni)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >