2021-07-19 Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-07-19 Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły

HOMILIA

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mt 12, 38-42)


foto from https://pixabay.com/photos/

Niezdrowa ciekawość

Znamy dwa przysłowia: Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy. Oraz: Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Które jest prawdziwe? W jakimś stopniu obydwa. Zależy od nastawienia i rozumienia słowa ciekawość. Dlaczego jestem ciekawy czegoś? Do czego mnie ta ciekawość prowadzi, pobudza, zachęca, inspiruje?

Chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie”. Ale po co? By się nawrócić? By poznać prawdę? By móc uwierzyć, że jesteś obiecanym Mesjaszem? A może, by Cię móc oskarżyć, podejść, udowodnić, że jesteś oszustem? Albo, jak Herod – by się zabawić, rozerwać, zrobić sobie przedstawienie, zyskać popularność, itp.

Jezus daje znaki sam, wtedy kiedy On sam chce i wie, że są potrzebne do zbawienia czy nawrócenia danej osoby, do umocnienia w wierze, lub potwierdzenia wiary u kogoś. Jezus nie pozwoli z siebie żartować i traktować siebie instrumentalnie. Uwaga na to!

Jezusa nie można z nikim porównywać. On jest Panem, Najwyższym, Jedynym, Wszechmocnym. Tylko wtedy znaki są czytelne i skuteczne. Tylko wtedy mają sens. I może dlatego tak mało tych znaków Jezusa w naszym życiu. Nie dlatego, by Jezus dziś tych znaków nie chciał czynić, ale dlatego, że my na to nie pozwalamy, że blokujemy Jego działanie, że mu wciąż dyktujemy co, jak i kiedy ma dla nas uczynić.

I ostatnia uwaga. Tak wielu przed nami zrozumiało i przyjęło znaki o wiele mniejsze (Mojżesz, Salomon, prorocy), a my mamy znaki od samego Boga-Człowieka, Jezusa z Nazaretu, potwierdzone Jego Męką i Zmartwychwstaniem, a jednak im nie wierzymy. Oni (mieszkańcy Niniwy, królowa z południa) będą naszym sędziami.

Panie, przymnóż mi wiary i poślij swego Ducha, abym nie przegrał i zmarnował swojego życia. Amen.

——————————-

ks. Henryk Kuman MS – duszpasterz, pracuje w Rzeszowie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >