2021-07-18 XVI Niedziela zwykła Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-07-18 XVI Niedziela zwykła

HOMILIA

Niedziela, XVI Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mk 6, 30-34)


DOBROĆ PANA JEZUSA

Gdy czytam dzisiejszy tekst Ewangelii to mam przed oczami dwie sceny ze swojego życia: jedna dzieje się aktualnie – piszę te refleksje będąc na urlopie, odpoczywając w Bieszczadach, podziwiając piękno gór i wychwalając Pana za tak fantastycznie stworzony świat.

Pan Jezus w swej dobroci myśli o swoich towarzyszach – widząc ich trud, posyła w miejsce ustronne, aby tam mogli odpocząć. Sam pozostaje na posterunku – zawsze jest zaangażowany w dzieło zbawienia człowieka, nie ma czasu na odpoczynek. Jak pisze o. Innocenzo Gargano, włoski kameduła, Pan Jezus odpoczął dopiero na Krzyżu.

Druga scena to radość z ewangelizacji (Ewangelizacja Nadmorska, Oaza wakacyjna i itp.), powrót do „bazy”, by podzielić się z innymi braćmi działaniem mocy Bożej i Bożego Słowa wśród ludzi. To jest zawsze doświadczenie obecności żywego Boga pośród swojego ludu, radości też z tego, że posługuje się takim słabym narzędziem i z tego, że te cuda dzieją się teraz (nie tylko przed dwoma tysiącami lat).

Dobroć Pana Jezusa objawia się w litości nad ludźmi, którzy są jak owce bez pasterza. Jezus jest Dobrym Pasterzem. Potrzebujemy Pasterza, który nas poprowadzi przez bezdroża życia, który ukaże cel wędrówki życiowej (niebo), by nie zagubić się w dzisiejszym świecie, który tak bardzo skoncentrowany jest na wymiarze horyzontalnym. Sursum corda! – w górę serca!. Nasze serca należą do Boga, one chcą wyczuć rytm serca Dobrego Pasterza i bić tak, jak serce Pana Jezusa.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >