2021-07-16 Piątek, XV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-07-16 Piątek, XV Tydzień zwykły

HOMILIA

Piątek, XV Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

(Mt 12, 1-8)


foto from https://pixabay.com/photos/

Pan Szabatu i Miłosierdzia

W dzień szabatu uczniowie Jezusa, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy. Zachowywanie szabatu było w judaizmie niezmiernie ważne. Dla jego wyznawców szabat był czasem radości i odpoczynku. Faryzeusze nie oskarżali uczniów o kradzież, ale o przekroczenie prawa szabatowego. Zrywanie kłosów w szabat, uznawane za pracę żniwiarza, należało do 39 prac zakazanych w ten dzień. Dlatego faryzeusze atakują Jezusa i Jego uczniów. Jezus pokazuje po co tak naprawdę jest święty dzień. Nie po to aby przeżywać do prawem, ale aby zbliżyć się do Boga.

W objawieniu w La Salette Maryja też mówi o zrywaniu kłosów. Wspomina wydarzenie z życia Maksymina i jego ojca jak szli i zerwali kilka kłosów, aby zobaczyć jak psuje się zboże. W tym wydarzeniu, tak samo jak w dzisiejszej Ewangelii, możemy zobaczyć, że Bóg pamięta całą naszą historię życia – nawet ze szczegółami. Ale pamięta nie po to, aby nas oceniać i sądzić ale, aby nas bronić i nawracać. Tak jak Jezus broni uczniów przed atakiem faryzeuszy, a wezwanie Maryi z La Salette ma na celu zaproszenie do nawrócenia i pojednania. Bóg szabatu i Pan miłosierdzia.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >