2021-07-15 Czwartek, XV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-07-15 Czwartek, XV Tydzień zwykły

HOMILIA

Czwartek, XV Tydzień zwykły, Rok A, II

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

(Mt 11, 28-30)


foto from https://pixabay.com/photos/

Przyjdźcie do mnie

Tymi słowami Jezus, zaprasza nas do zostawienia „starego” naszego życia, i pójścia za Nim w „nowe”, nie znane Królestwo przygotowane dla nas od początku świata.

Obciążeni

Z pewnością Jezus mówiąc o tych obciążeniach ma na myśli tych, którzy zmagają się z wymaganiami stawianymi przez uczonych w Piśmie i faryzeuszy, którzy „wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona”.
Zaproszenie Jezusa jest skierowane do wszystkich, którzy natrudzili się w pracy nad sobą, na grzechami i nałogami, którzy widzą, że ich wielki wysiłek nie przyniósł żadnych efektów duchowych. Ten trud w ciągłym zachowywaniu przepisów prawa, a raczej w niemożliwości ich wypełnienia sprawia, że człowiek jest zmęczony na duchu.

Jarzmo Jezusa

To pokrzepienie duchowe Jezusa jest czymś więcej niż obietnicą wiecznego odpoczynku w przyszłym życiu. Jest to również obietnica, że już w tym życiu, Pan będzie działał w Tobie. Zaproszenie to zawiera też apel, by wziąć na siebie jarzmo Jezusa, które jest słodkie, a ciężar lekki”. Jarzmem była wygięta belka nakładane na kark zwierząt pociągowych służących do przeciągania ciężarów lub pewien rodzaj nosidła służący do przenoszenia ciężkich ciężarów. Jezus swe nauczanie określa mianem słodkiego jarzma, gdyż bycie uczniem wymaga wysiłku, ale nie jest wyczerpującym ciężarem. To pójście za Nim sprawiło, że Ci, którzy zaryzykowali, zostali obdarowani łaską, nowym życiem w Duchu Święty.

——————————-

ks. Zbigniew Wal MS – duszpasterz Centrum Pojednania w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >