2021-07-14 Środa, XV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-07-14 Środa, XV Tydzień zwykły

HOMILIA

Środa, XV Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Henryka

(Mt 11, 25-27)


https://pixabay.com/photos/

Hymn uwielbienia

Dzisiejszy fragment Ewangelii składa się z dwóch części. Pierwsza jest modlitwą uwielbienia Boga, druga natomiast pokazuje nam na czym polega relacja Ojca do Syna.

Wysławiam Cię, Ojcze

Ojcu należy się uwielbienie bez względu na życiowe okoliczności. Jezus wypowiada hymn uwielbienia zaraz po tym jak uczynił wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, a te się nie nawróciły. Można by pomyśleć, że całe głoszenie Jezusa poszło na marne, cały trud zdał się na nic, skoro miasta się nie nawróciły. Po ludzku patrząc: porażka ewangelizacyjna. W tym trudnym momencie Jezus nie użala się nad sobą, nie złorzeczy, ale błogosławi. Wypowiada hymn uwielbienia Boga, bo wie, że Ten podsiada swoją własną logikę, inną od myślenia człowieka: ukrywa wielkie rzeczy przed mądrymi, a objawia je prostaczkom.

Ojca nikt nie zna, tylko Syn

Jezus wypowiada swój hymn uwielbienia, gdyż ma bardzo głębokie i intymne doświadczenie jedności z Ojcem. Wie, że nic nie może zniszczyć Ich relacji, a to, co na pierwszy rzut oka może wydawać się porażką, wyda wielkie owoce. Relacja Ojca i Syna jest bardzo ścisła, ale nie jest relacją zamkniętą i odrzucającą. Wręcz przeciwnie: Bóg jest Ojcem dla każdego z nas i każdego z osobna zaprasza do głębokiej, bardzo osobistej relacji z Nim. Jak odpowiadam na to zaproszenie?

——————————-

ks. Łukasz Nowak MS – sekretarz prowincjalny, mieszka w Warszawie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >