2021-07-04 XIV Niedziela zwykła Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-07-04 XIV Niedziela zwykła

HOMILIA

Niedziela, XIV Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mk 6, 1-6)


https://pixabay.com/pl/photos/

RELACJA Z OJCEM

Czasami jest w nas taka pokusa, która chce usprawiedliwić naszą słabą wiarę. Polega ona na tym, że powtarzamy pewien slogan: gdybym żył w czasach Jezusa, to miałbym większą wiarę, gdybym mógł zobaczyć te wszystkie cuda, uzdrowienia i wskrzeszenia, które On zdziałał, to moja wiara byłaby niezachwiana. Myślenie tzw. „co by było, gdyby…”.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam, ważną prawdę: można znać Jezusa, nawet widzieć Jego wielkie działanie i nie przyjąć Go. Jezus przebywa w swojej rodzinnej miejscowość – Nazaret. Tam się wychował i tam wzrastał. Wielu Go pamiętało, a może i z Nim się bawiło. Choć wielu słyszało o Jego wielkich dziełach, to nie są w stanie przyjąć prawdy, że On jest Zbawicielem. Święty Marek zanotował, że upór mieszkańców Nazaretu był tak wielki, że Jezus dziwił się ich niedowiarstwu.

Chcemy wiedzieć, znać i dzięki temu mieć pewność. Gdy pojawia się coś nowego, co nie rozumiemy to staramy się to stłamsić. Słowa Jezusa są dziś dla nas przestrogą, że można tak szczelnie zamknąć swoje serce na Boże słowo i działanie, że odrzucimy Jego samego. Warto zatem znać odpowiedź na pytanie: „Skąd On to ma”, ale nie po to, żeby wiedzieć, ale po to, by uczyć się od Jezusa, tego co najważniejsze: relacji z Ojcem.

——————————-

ks. Łukasz Soczek MS – dyrektor Postulatu, mieszka w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >