2021-06-18 Piątek, XI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-06-18 Piątek, XI Tydzień zwykły

HOMILIA

Piątek, XI Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mt 6, 19-23)


Mój Skarb

Jedna z postaci powieści J. R. R. Tolkiena „Władca pierścieni”, Gollum, hobbit, zminiaturyzowana postać człekokształtna, prawie nieustannie używała zwrotu: „Mój skarb” na określenie pierścienia mocy, który tak mocno zawładnął umysłem tej istoty, że doprowadził do zmiany jego fizjonomii – hobbit stał się małym upiorem, „skarb” uczynił poczciwego skrzata poczwarą. Skarb, który stał się bożkiem doprowadził do upadku i zdegenerował sympatyczną postać.

Do naszego upadku prowadzi ubóstwienie rzeczy, które nie są Bogiem.

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus kieruje naszą uwagę na skarb, który trwa na wieki, który nigdy nie niszczeje, żadna rdza go nie naruszy, który uczyni człowieka szczęśliwym. Tym Skarbem jest On sam, nasz Pan, Jezus Chrystus. Tylko „zdobycie” tego skarbu jest warte wszelkich wysiłków, czasu, pieniędzy i czegokolwiek, co nam pozwala go osiągnąć.

Tam, gdzie jest „mój skarb”, tam będzie i moje serce. Pięknie wyraził to św. Paweł – „…wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim” (Flp 3,8-9).

Panie, dodaj mi sił, bym uczynił Ciebie najcenniejszym SKARBEM.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >