2021-06-17 Czwartek, XI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-06-17 Czwartek, XI Tydzień zwykły

HOMILIA

Czwartek, XI Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

(Mt 6, 7-15)


foto from https://pixabay.com/pl/

Widoczni w ukryciu

Jezus zwraca się do swoich uczniów, tych którzy będąc blisko Niego w niedalekiej przyszłości otrzymają misję głoszenia Dobrej Nowiny. Uczy ich jak zwracać się do Boga, to wyjątkowe wydarzenie w Ewangelii, nie ma podobnego. Być z Bogiem to trwać na modlitwie, którą słyszymy z ust Jezusa. Dogmaty Kościoła były odkrywane przez wieki, a modlitwy Jezus uczy osobiście.

Postawą zaufania jest mówić Tato do Boga, mogą to czynić w pełni ci którzy są ochrzczeni. Mieć zaufanie do Ojca jak dziecko do swojego taty, pozwala wejść w relację najbardziej bliską. W domu doświadczamy bezpieczeństwa i modląc się w ten sposób odkrywamy opiekę Boga jako Ojca.

Nie potrzeba dużo mówić, ale bardzo ufać, nie wielość słów, ale serce pełne zaufania i wiary porusza Boga. Gdy tak się modlimy pod naszym wołaniem ,,podpisuje się’’ Jezus i możemy być pewni wysłuchania naszej modlitwy. Modlitwa to nie wystąpienie ukazujące argumenty w danej sprawie, ale okazanie swojej niemocy i bezradności wobec postawionych nam zadań i wymagań.

Dobrze jest stanąć na modlitwie i uświadomić sobie że Ojciec już wszystko wie, odczytał moje serce, i trwać w milczeniu i ufności, błogosławiąc Go za Jego wolę i obecność.

To trochę trudne do przyjęcia, że Ojciec wie lepiej czego mi trzeba, ale dokładnie Jezus tak nam to przekazał. Bez rezygnacji z siebie nie jestem w stanie tego przyjąć, to wymaga jakiejś kapitulacji z mojej strony i przyjęcia zdolności widzenia mojego życia oczami Boga. Właśnie dlatego modlitwa bywa taka trudna, bo prowadzi do poddania się Bogu, a przecież ja mam własne plany, rozwiązania i marzenia, nie chcę z tego rezygnować. To rozstrzygający moment, którą z dróg wybiorę czy pójścia za Ojcem czy obiorę własną drogę. Do tego wyboru dorastam każdego dnia, małymi krokami pokonuję drogę Jezusa, która prowadzi przez krzyż do życia.

Patron dnia dzisiejszego bardzo dobrze pojął istotę modlitwy i zaufanie Bogu.

,,Chciałbym i proszę Miłosierdzia Cierpiącego za moje grzechy, abym dla wywdzięczenia się Panu mógł także cierpieć wszystko co by Jego łasce dać mi się podobało. Daj. Daj. Tak mi Panie Jezu dopomóż. Pomnóż siłę do kochania tylko Ciebie i wszystkich ludzi dla Ciebie. Daj, żebym był do Ciebie podobny’’.

——————————-

ks. Łukasz Stachura MS – katecheta w parafii Dębowiec

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >