2021-06-16 Środa, XI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-06-16 Środa, XI Tydzień zwykły

HOMILIA

Środa, XI Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mt 6, 1-6. 16-18)


foto from https://pixabay.com/photos/

Podobaj się Bogu

Modlitwa, post i jałmużna – podstawy naszej miłości, która wynika z wiary i naśladowania Pana. Jeśli nie są motywowane miłością, są niepotrzebne. Dzisiejsza Ewangelia zawsze rozpoczyna Wielki Post i jest czytana w Środę Popielcową. Ale to nie jest tylko Słowo na post – to jest Słowo na każdy dzień naszego życia.

Tak mówi Katechizm Kościoła: „Bóg stworzył wszystko dla człowieka, ale człowiek został stworzony, aby służyć i kochać Boga i aby ofiarować Mu wszelkie dzieła”. To jest sens naszego życia: upodobać się Ojcu, przypodobać się Bogu.

Jezus mówi jasno, nie chodzi o to, żeby dobro ukrywać przed ludźmi, ale musimy nasze dobro kierować ku Bogu. To On ma być motywacją naszego działania. Widząc dobro, musimy wchodzić w postawę dziękczynienia bo każde dobro ma źródło w Bogu. Ale co jest i jakże ważne to to, żebyśmy my zobaczyli Boga po naszych uczynkach. A zatem musimy „dokładnie badać naszą intencję we wszystkim co robimy, i nie szukać naszych korzyści, jeśli chcemy służyć Panu” (św. Grzegorz Wielki).

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >