2021-06-15 Wtorek, XI Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-06-15 Wtorek, XI Tydzień zwykły

HOMILIA

Wtorek, XI Tydzień zwykły, Rok A, II

(Mt 5, 43-48)


foto from https://pixabay.com/photos/

Serce Ewangelii

Jezus mówi: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem. Po tym poznają wszyscy, że jesteście moimi uczniami, jeżeli będziecie mieć miłość jedni do drugich”. W tych słowach Jezus objawia, że to miłość jest sercem Ewangelii. Ale o jaką miłość chodzi? Jest to miłość, którą umiłował nas Jezus, aż po śmierć! Taką miłością mamy się wzajemnie miłować.

Miłość do grzeszników

Jezus umiłował nas aż do śmierci, gdy byliśmy grzesznikami. Kim jest grzesznik? Grzesznik jest wrogiem Pana Boga. Przez grzech odzieramy Pana Boga z należnej Jemu chwały i czci. Wyrzucamy Go z naszego serca na peryferie życia. Przez grzech niszczymy Pana Boga, a On odpowiada nam miłością. Jesteśmy zaproszeni do tej samej Miłości. Słyszymy to w dzisiejszej Ewangelii, w której Jezus nadaje nową jakość miłości: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół”, a więc tych, którzy są waszymi wrogami, tych, którzy występują przeciwko wam, tych, którzy was policzkują, którzy was zmuszają do czegoś, czy zabierają wam wasze rzeczy.

Tylko z łaski

Czy jest możliwe tak kochać? Tak, ale tylko wtedy, kiedy Bóg udzieli nam tej łaski. Ewangelia nie jest Prawem do wykonania, bo człowiek sam z siebie nie ma takiej siły, aby kochać nieprzyjaciela. Do tego może nas uzdolnić tylko Bóg.

Prośmy pokornie Pana, aby udzielił nam łaski, abyśmy mieli w sobie miłość do naszych nieprzyjaciół i żebyśmy się modlili za tych, którzy mówią o nas źle, aby dobry Boże im błogosławił i chronił od zła wszelkiego.

Taka miłość jest miarą miłości Boga. To On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi… Dlatego miłujmy nie tych tylko tych, którzy okazują nam miłość i życzliwość, ale również tych, którzy są naszymi wrogami.

——————————-

ks. Zbigniew Wal MS – duszpasterz Centrum Pojednania w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
15
SIE
Rekolekcje o spowiedzi i ze spowiedzią generalną

Zapraszamy na: REKOLEKCJE – przygotowanie do spowiedzi generalnej... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:45

29
SIE
Kurs Przedmałżeński

Kurs Przedmałżeński 29 sierpnia 2021 roku - godz. 19:00 5... czytaj więcej

narzeczeni

Godzina rozpoczęcia 19:00

03
WRZ
Szkoła Biblijna – spotkanie 1

   "Kazanie na Górze" prowadzi ks. dr hab.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni.”
(Benedykt XVI)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >