2021-06-06 X Niedziela zwykła Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-06-06 X Niedziela zwykła

HOMILIA

Niedziela, X Tydzień zwykły, Rok B, I

(Mk 3, 20-35)


foto from https://pixabay.com/photos/

OSTATNIE SŁOWO NALEŻY DO NIEGO

Jesteśmy bardzo poszkodowani po tym wydarzeniu rajskim przypomnianym w pierwszym czytaniu. Mimo ostrzeżenia daliśmy się oszukać przez podstęp Szatana i przez resztę naszego istnienia na Ziemi będziemy kulawi, brzydcy i ogłupieni. Ale dzięki Jezusowi odzyskujemy wigor, piękno i mądrość, bo On wlewa w nas Nadzieję, że ta sytuacja ma swój definitywny koniec. Sprawca zła – diabeł – został pokonany ostatecznie. Jeżeli ma pozwolenie działania w świecie, to tylko dlatego, że Jego też obowiązują limity czasowe, bo jest stworzeniem, tak jak my. Dzięki lekcji z Raju mamy możliwość odrzucania jego kłamstw i hartowania się w cnocie wierności Bogu i Jego przykazaniom.

Walka o ocalenie naszej wiary jest trudna. Korekcyjne nauczanie Jezusa doprowadza Go do opinii o Nim, że odszedł od zmysłów; dosłownie: że zwariował! Skłonienie Maryi i innych członków rodziny do tego, aby przyszli do Jezusa, aby Mu „przymówić do rozsądku”, jest wynikiem trudności w przyjęciu nauki Chrystusa o radykalnym odcięcia się od świata i przyjęciu orędzia miłości do nieprzyjaciół i modlitwy za tych, którzy nas prześladują (por. Mt 5, 38-48).

Ale innej drogi nie ma!
Tylko zaufanie Jezusowi, tylko Jego przykład, tylko nauczanie Jezusa i Jego uczniów – następców Apostołów – pozwala nam zachować wiarę i jeszcze przy okazji przekazać ją innym. Do Niego należy ostatnie słowo, bo powiedział: „Jam zwyciężył świat”. Stawajmy więc – o ile możemy – po Jego stronie.

I może jeszcze raz o tym samym
Grzech to ciężar utrudniający duchowy rozwój. Nie tylko narusza porządek stworzony przez Boga, ale dodatkowo hamuje, a nawet czasem całkowicie blokuje, wszystkie nasze poczynania, ale, ale… jakże wielką ulgę czuje każdy penitent po przyjęciu rozgrzeszenia. Przynajmniej na chwilę czuje skrzydła unoszące go w stronę Boga. Bardzo cenna to chwila…

——————————-

ks. Karol Porczak MS – posługuje w Peterborough, Anglia

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
11
CZE
Rekolekcje trzeźwościowe – 2

REKOLEKCJE TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

30
LIP
Spotkania trzeźwościowe

Pielgrzymka - modlitwa - mitingi - koncerty - Apele Maryjne -... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 18:00

08
PAŹ
Rekolekcje ze św. Andrzejem Bobolą

CENTRUM POJEDNANIA LA SALETTE zaprasza na Rekolekcje ze św.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Główną bowiem oznaką przyjaźni jest to, że przyjaciele znajdują radość we wzajemnym posiadaniu siebie.”
(św. Tomasz)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >


Foto z Debowca

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >