2021-05-06 Czwartek, V Tydzień Wielkanocny Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-05-06 Czwartek, V Tydzień Wielkanocny

HOMILIA

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny, Rok B, I

Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

(J 14, 6-14)


foto from https://pixabay.com/photos/

Pokaż nam, Jezu!

Jeżeli Pan Filipowi wypominał ze smutkiem, że tak długo był z nim i pozostałymi Apostołami (niecałe trzy lata) to co dopiero powiedziałby nam, którzy dziesiątki lat z Jezusem obcujemy w postaci sakramentalnej? Trudna to była lekcja dla Apostołów do przyjęcia. Byli całe lata – jeszcze zanim poznali Jezusa – karmieni opowieściami o objawieniu się Boga Abrahamowi, Mojżeszowi i prorokom, więc spodziewali się, że podobne objawienie Boga-Ojca im się też należy. Ale Jezus tego dla nich nie chciał i nawet na górze Tabor był objawiony nie Bóg Ojciec tylko majestat Jego Syna w obecności Eliasza i Mojżesza.

Jezus objawia nam Ojca w sobie. Jest w Jego własnej Krwi i Ciele pomostem, który łączy Bóstwo Trójcy z człowiekiem. Oto Bóg staje się Ciałem, aby Cielesny człowiek stał się Dzieckiem Bożym. W Komunii świętej, przyjmowanej w postaci Pokarmu i Napoju ustanowionego przez Jezusa aż do skończenia czasów, mamy bezpośredni przystęp do Boga. I tylko to się liczy.

Jezus wie, że jesteśmy przywiązani do namacalnych znaków kontaktu z Bogiem: chcemy słyszeć, widzieć i dotykać Boga. Zmysły, które posiadamy mają swój użytek tylko w tym środowisku, które Bóg stworzył na czas bieżący. Ale potem ma nastąpić Nowa Ziemia i Nowe Niebo (czytaj: Inna Ziemia i Inne Niebo). A jeżeli inne to będą wymagały innego, może zupełnie niepodobnego do znanego nam, sposobu życia i przystosowania się do niego.

Czy nie lepiej więc inwestować w tę rzeczywistość, która jest ponad wszelką fizycznością i materialnością, bo jest duchowa i jako taka przekracza wszelkie prawa jakiejkolwiek stworzonej natury.

Dusza ludzka jest nieśmiertelna, a ciało – jeżeli nie umiera – to musi ulec przemianie, aby dostosować się do Nowej Rzeczywistości, którą Bóg już dla wszystkich przygotował.

Uczmy się więc od Jezusa jak obcować z Ojcem posługując się bieżącymi prawami przyrody aby, gdy przyjdzie koniec czasu, można było przejść do nowej rzeczywistości w spokoju ducha, który może „widzieć” Ojca w dowolnej przestrzeni życiowej zorganizowanej nam przez Jego Opatrzność.

W tym świecie, w przyszłym świecie, w jakimkolwiek świecie. Wszystko jedno… W każdym z tych nowych możliwości był, jest i będzie Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Ważne jest, aby tam się dostać bez kurczowego trzymania się tego, co już znamy, tylko z mocnym uchwyceniem się TEGO, który zna wszystko to, co my teraz posiadamy i co jeszcze możemy mieć.

——————————-

ks. Karol Porczak MS – posługuje w Peterborough, Anglia

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
11
CZE
Rekolekcje trzeźwościowe – 2

REKOLEKCJE TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

30
LIP
Spotkania trzeźwościowe

Pielgrzymka - modlitwa - mitingi - koncerty - Apele Maryjne -... czytaj więcej

Dorośli

Godzina rozpoczęcia 18:00

08
PAŹ
Rekolekcje ze św. Andrzejem Bobolą

CENTRUM POJEDNANIA LA SALETTE zaprasza na Rekolekcje ze św.... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Główną bowiem oznaką przyjaźni jest to, że przyjaciele znajdują radość we wzajemnym posiadaniu siebie.”
(św. Tomasz)
< POCZTÓWKA VIDEO Z DĘBOWCA >


Foto z Debowca

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >