2021-05-03 Uroczystość Królowej Polski Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2021-05-03 Uroczystość Królowej Polski

HOMILIA

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny, Rok B, I

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

(J 19, 25-27)


Znak Nadziei

Mrok ogarnął całą ziemię. Także odczucia i myśli ukochanego ucznia i pozostałych świadków śmierci Jezusa. Mrok, który odbiera nadzieję, nie pozwala zobaczyć kolejnego dnia. Mrok, który zapowiada osamotnienie nie do pokonania. W taki mrok śmierci wszedł Jezus. Ale nawet pośrodku tego wydarzenia odbierającego życie i sens, Jego oczy wciąż troskliwie spoglądają na tych, których kocha. I kolejny raz Jego miłosierne spojrzenie spoczęło na Pokornej Służebnicy. Kolejny raz Bóg zaprosił Maryję by stała się Matką. Tym razem Matką dla zagubionego ale kochanego ucznia, który staje się przybranym synem Boga. Ma on stać się podobnym do Jezusa, Chrystus ma się w nim ukształtować. W swoim dojrzewaniu, w stawaniu się jak jego Mistrz, uczeń będzie potrzebował pomocy, wsparcia, światła nadziei które poprowadzi go przez niepewną codzienność aż w ramiona Ojca.

Takim światłem, Znakiem Nadziei, od momentu Paschy Jezusa jest także Maryja. Już sama Jej obecność przy uczniu będzie dla niego znakiem, że Bóg nie zasnął, że swoim kochającym spojrzeniem ogarnia ucznia mocniej niż jakikolwiek mrok. Mocą testamentu Jezusa, umiłowany uczeń nigdy nie będzie skazany na obezwładniającą izolację. Może wprowadzić Maryję -Matkę Pana i swoją – we wszystko, co stanowi jego życie. Poddany Jej opiece będzie coraz bardziej poddany Jezusowi.

Niech Pan będzie uwielbiony za Maryję – znak swojej troski o nas. Za Jej trwanie przy każdym uczniu Jezusa, aż zrodzi się w nim Chrystus. Niech będzie uwielbiony za królowanie Maryi przejawiające się w Jej służbie.

——————————-

ks. Krzysztof Kowal MS – socjusz nowicjatu, mieszka w Dębowcu

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
21
MAJ
Pojednanie z samym sobą

Sesja "Pojednanie z samym sobą" prowadzona jest w ramach cyklu... czytaj więcej

osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
MAJ
Różańcowe Dni Skupienia

Różańcowe Dni Skupienia Termin:  28 - 30  maja... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

11
CZE
Rekolekcje trzeźwościowe – 2

REKOLEKCJE TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 18:00


Wstawiennictwu Maryi polecamy:
wszystkich dotkniętych pandemią, chorych , cierpiących, zrozpaczonych, osamotnionych. Niech Pani z La Salette przyniesie nadzieję zatroskanym, radość smutnym i wieczne szczęście dla zmarłych. Niech ten trudny czas wzmocni wiarę i ufność w niezmierzone Boże miłosierdzie.

„Miejmy wielkie pragnienia, bo z nich wyniknie nasze dobro.”
(św. Teresa)
< POCZTÓWKA Z DĘBOWCA >

Foto z Dębowca

< NOWOŚCI BIBLIOTEKI CENTRUM POJEDNANIA >