2019-07-15 Poniedziałek XV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-07-15 Poniedziałek XV Tydzień zwykły

HOMILIA

Poniedziałek, XV Tydzień zwykły, Rok C, I

(Mt 10, 34 – 11, 1)


foto from https://pixabay.com/pl/

Kontrowersyjne słowa

Dzisiejszy fragment Ewangelii należy do tych, które budzą niepokój w ludzkich sercach, ponieważ Słowa Jezusa, że nie przychodzi na ziemię przynieść pokój lecz miecz, że przychodzi, aby poróżnić ojca z synem, córkę z matka, synową z teściową jest bardzo kontrowersyjny.

Generalnie zależy nam na dobrych relacjach w naszych rodzinach i chcielibyśmy żeby były dobre i pomagały nam w życiu.

Pokój Jezusa jest innym pokojem, niż pragnie tego nasz świat. To jest pokój, który niesie ze sobą Królestwo Boże i właśnie w takim kluczu trzeba słuchać słów Jezusa.

Jezus nie przychodzi po to abyśmy mieli „święty spokój”, żeby nasze życie było lekkie, łatwe i wygodne, na poziomie pilota, telewizora, wersalki i lodówki…Jezus przychodzi po to, aby obdarzyć nas pokojem, który przetrwa wszelkie trudności, przeciwności, zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne. Jezus chce nam dać taki pokój, żebyśmy mieli pewność, że On ciągle z nami jest.

Kto kocha matkę i ojca, bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”, kto bardziej kocha swoje dzieci, nie jest Go godzien. Jezus nie występuje wcale przeciwko miłości rodzicielskiej, czy miłości braterskiej. Jezus mówi nam, że jeżeli w naszym życiu na pierwszym miejscu będzie miłość do Jezusa, to ta miłość ustawi właściwie wszystkie miłości w naszym życiu.

Jeżeli Jezus będzie kochany przez nas, to będziemy kochać ojca, matkę, dzieci, takimi jakimi są, z ich słabościami i grzechami, będziemy to czynić nie naszą mocą, ale mocą miłości płynącej od Niego.

Obyśmy rzeczywiści uwierzyli w te Słowa, że warto zaufać Jemu, że warto uwiesić się na Jego szyi, że warto iść za Jego głosem, tak jak za przewodnikiem na szlaku. Początkowo może się to wydawać bardzo trudne, ale później okazuje się widzimy, że to był właściwy wybór.

Kto idzie za Nim, pozornie może tracić życie, ale tak naprawdę znajduje je. Obyśmy w naszym życiu opierali się o Jezusa, a wtedy będziemy mogli tracić życie ze względu na Niego i On obdarzy nas skarbami, diamentami i brylantami. Będziemy szczęśliwi!

——————————-

ks. Zbigniew Wal MS – duszpasterz w Zakopanem

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
31
STY
Rekolekcje trzeźwościowe I

REKOLEKCJE TRZEŹWOŚCIOWE Na comiesięczne spotkanie zapraszamy... czytaj więcej

Osoby dorosłe

Godzina rozpoczęcia 15:00

31
STY
Konwiwencja

Wspólnoty Neokatechumenalne Konwiwencja dla wspólnot z Krakowa... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 18:00

31
STY
Pojednanie w rodzinie

Zapraszamy na zimowe rekolekcje rodzin do... czytaj więcej

rodziny

Godzina rozpoczęcia 18:00


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”
(Janusz Korczak)