2019-07-09 Wtorek XIV Tydzień zwykły Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Homilie   ❯   2019-07-09 Wtorek XIV Tydzień zwykły

HOMILIA

Wtorek, XIV Tydzień zwykły, Rok C, I

(Mt 9, 32-38)


Boży klincz

Fantastyczna jest dzisiejsza scena walki Jakuba z Aniołem Boga (samym Bogiem). Pokazuje fakt, iż relacja z naszym Panem jest naznaczona wysiłkiem, zaangażowaniem, trudem, który momentami przypomina walkę zapaśników – zawsze, kiedy sobie wyobrażam tę scenę, to widzę swego rodzaju klincz, w którym trwają Bóg i człowiek, uścisk pełen miłości zaangażowanej.

Pan Bóg chce być przez nas przymuszany, zapraszany do życia, chce, żeby o Niego zabiegać jak o Oblubienicę, o Jego obecność, tak jak to jest ukazane w scenach: trzech wędrowców z wizytą u Abrahama (Rdz 18,1-15), uczniów idących do Emaus i przymuszających Jezusa, żeby zatrzymał się z nimi w domu (Łk 24,29), Syrofenicjanki błagającej (przymuszającej) Jezusa, żeby uwolnił jej córkę od demona (Mk 7,25-28).

Pan chce wiedzieć, czy zależy nam na Nim, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla Niego. Wtedy dopiero zaczynamy odkrywać smak chrześcijaństwa, gdy spocony z wysiłku, zmęczony, wracam dotykając dzieła Bożego, napełniony radością z Jego obecności, widzący Go twarzą w twarz (Rdz 32,31), gdy objawia swoją moc.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia
23
WRZ
Rekolekcje kapłańskie I tura 2019

Zapraszamy na I turę Rekolekcji Kapłańskich w dniach 23-26... czytaj więcej

kapłani

Godzina rozpoczęcia 18:00

28
WRZ
Pielgrzymka do Niepokalanowa

  Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która... czytaj więcej

Godzina rozpoczęcia 06:00

11
PAŹ
Pojednanie z kryzysem wieku średniego

  Sesja "Pojednanie z kryzysem wieku średniego" prowadzona... czytaj więcej

dla osób powyżej 35 roku życia

Godzina rozpoczęcia 18:45


Proszę o modlitwę poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Saletyńskiej u Miłosiernego Jezusa Chrystusa o pomoc i dobre zakończenie sprawy Bogu wiadomej.

Adam


Droga życia

„Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.”
(św. Jan Paweł II)