Zobaczyć Pana Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Zobaczyć Pana
24 września 2020

Zobaczyć Pana

Czwartek, XXV Tydzień zwykły, Rok A, II

Tetrarcha Herod posłyszał o wszystkich cudach zdziałanych przez Chrystusa i był zaniepokojony. Niektórzy bowiem mówili, że Jan powstał z martwych; inni, że zjawił się Eliasz; jeszcze inni, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał.
A Herod mówił: «Jana kazałem ściąć. Któż więc jest ten, o którym takie rzeczy słyszę?» I starał się Go zobaczyć.

(Łk 9, 7-9)


Kim jest Jezus? Któż więc jest Ten, o którym takie rzeczy słyszę? – pyta Herod. Podobne pytanie postawił Pan Jezus swoim uczniom, w Cezarei Filipowej: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Piotr odpowiedział: Za Mesjasza Bożego. Odpowiedź na to pytanie zależy od nastawienia człowieka, który pyta. Heroda zainteresowały cuda. Jego zainteresowanie Jezusem było zewnętrzne, był ciekawy jakichś nadzwyczajnych wydarzeń, cudów czy uzdrowień.

Cuda Jezusa przecież nie należały do istoty Jego misji. Przyszedł, aby oddać swoje życie dla naszego zbawienia. Wszystkie uzdrowienia, rozmnożenie chleba czy nawet zamiana wody w wino miały być znakami, które potwierdzają Jego orędzie.

Herod jest ciekawy Jezusa, Jego osobowości i czynów. Jednak nie będzie umiał rozpoznać w Nim Mesjasza, co szczególnie wybrzmi w Wielki Piątek, kiedy odrzuci Ewangelię.

Warto dziś się zapytać: kim jest Ten, o którym tyle słyszałem. Ale kiedy będziemy szukać odpowiedzi, warto patrzeć na znaki i cuda Bożego działania w naszym życiu – nie z ciekawości, ale z pragnienia poznawania Go, a wtedy będziemy mogli powiedzieć za Piotrem: – Ty jesteś Mesjasz, czyli ten, który przychodzi, aby zmieniać moje życie. Tylko czy ja rzeczywiście pragnę tej Bożej zmiany?

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "