Zdobywać szczyty Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Zdobywać szczyty
25 maja 2022

Zdobywać szczyty

Środa, VI Tydzień Wielkanocny, Rok C, II

Wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.
Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

(J 16, 12-15)


Kiedyś wybrałem się ze znajomym w góry. Ja znałem trasę, on nie. Przyznam, że byłem bardzo oszczędny w słowach, kiedy mówiłem o tym, co nas czeka. Domyślałem się, że mógłby się zniechęcić i nie przejść tego szlaku. I rzeczywiście, było trudno. Mieliśmy chwile zwątpienia, był pomysł, żeby zawrócić, ale szliśmy dalej. Kiedy osiągnęliśmy cel, radość była ogromna. Mój towarzysz podróży powiedział wtedy: gdybym znał całą trasę, to bym nie poszedł. Ale dobrze, że poszedłem!

Jezus, prowadząc nas w życiu, nie odsłania przed nami całej drogi. Pewnie nie wyruszylibyśmy, wiedząc o trudnościach, które będziemy musieli pokonać. Przyjmowanie kolejnych doświadczeń, darów, krzyży wymaga dojrzałości i nasz Pan wie, kiedy jesteśmy gotowi na to, by rozpocząć kolejny etap. I okazuje się, że jesteśmy zdolni do większych rzeczy, niż nam się wydawało. Do zdobycia są szczyty!

Niech Duch Święty prowadzi nas i daje łaskę wytrwałości, byśmy nigdy nie zeszli z drogi, którą wyznaczył nam Jezus.

——————————-

ks. Marek Koziełło MS – redaktor naczelny dwumiesięcznika Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej “La Salette”

——————————-