Zaprzyjaźnij się z Bogiem Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Zaprzyjaźnij się z Bogiem
24 maja 2019

Zaprzyjaźnij się z Bogiem

Piątek, V Tydzień Wielkanocny, Rok C, I

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

(J 15, 12-17)


Jezus przychodzi po to, aby objawić nam miłość Boga. W dzisiejszej Ewangelii, ogłasza nam przykazanie miłości. Mówi o tym w miejscu szczególnym – Wieczerniku. Nie tylko mówi o miłości, ale także pokazuje na czym ona polega, wtedy kiedy obmywa uczniom nogi. Ten gest to symbol Jego miłości, przyjaźni ale i wybrania. Bóg dziś wybiera Ciebie, abyś odpowiedział na Jego miłość. Miłość, aż po krzyż.

Na każdej Eucharystii, gromadzimy się, aby doświadczać tych słów: To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali. Każda Eucharystia jest uczestnictwem w przedziwnym sakramencie przyjaźni Boga z człowiekiem. Ta przyjaźń potwierdza się przez ofiarę paschalną, przez Krzyż i Zmartwychwstanie, ale i przez Sakrament ołtarza, Sakrament Ciała i Krwi. Liturgia jest potwierdzeniem naszej przyjaźni z Bogiem, Jego Miłości.

Jan Paweł II powiedział, że „W Eucharystii potwierdza się zbawienie, które przychodzi od Boga do człowieka przez Jego Miłość”.

Jezus przychodzi aby Ciebie zbawiać, dlatego nie bądź niewolnikiem, zostań przyjacielem. Zaprzyjaźnij się z Bogiem.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "