Wytrwać w wierze Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Wytrwać w wierze
23 listopada 2022

Wytrwać w wierze

Środa, XXXIV Tydzień zwykły, Rok C, II

Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

(Łk 21, 12-19)


Jezus poucza nas, że w trudnych czasach, kiedy może przyjść ucisk i cierpienie dla imienia Jezusa najważniejsze będzie dawanie świadectwa. Taka postawa wymaga całkowitego skupienia swojego życia na Zbawicielu.

Dobrze wiemy jaką postawę można przyjąć kiedy przychodzi nawet mały ból. Łatwo skupić się na sobie. Chcemy, aby ból jak najszybciej minął. Trudno wtedy myśleć o dobrym słowie, a co dopiero o dawaniu świadectwa. Dlatego Jezus daje nam niezwykle cenną wskazówkę: “ocalicie życie przez wytrwałość“.

Świadectwo chrześcijańskie w chwili próby jest owocem wcześniejszego trwania przy Jezusie. To wytrwałość w wierze czyli codzienna modlitwa, wypełnianie codzienne słów Zbawiciela, dbanie o pogłębienie relacji z Nim chroni nas przed zbytnim skupianiem się na sobie, które może w najistotniejszych momentach przeszkodzić nam w dawaniu ewangelicznego świadectwa.

Prośmy Boga o łaskę trwania przy Nim każdego dnia, zwłaszcza w chwilach cierpienia.

——————————-

ks. Piotr Grudzień MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie

——————————-