Wszystko w ręku Boga Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Wszystko w ręku Boga
9 czerwca 2020

Wszystko w ręku Boga

Wtorek, X Tydzień zwykły, Rok A, II

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

(Mt 5, 13-16)


Od wczoraj towarzyszy nam w Liturgii Słowa prorok Eliasz. Uważany był za jednego z największych proroków Starego Testamentu ze względu na dzieła Boże, które dokonywały się przez jego ręce.

Dzisiaj mamy piękną scenę z udziałem Eliasza, o wielu znaczeniach (1 Krl 17,7-16). Sam Pan Jezus w swojej mowie inauguracyjnej w synagodze w Nazarecie odnosi się do tego wydarzenia, aby ukazać uniwersalność swojego posłannictwa.

Wszystko jest w rękach Boga, cały byt ludzki, losy świata, losy indywidualne. Już na samym początku sceny znajdujemy zapewnienie Boga, że On panuje nad wszystkim: „Idź do Sarepty […], albowiem kazałem tam pewnej wdowie, aby cię żywiła”. Co robi owa wdowa? Zbiera resztki zboża i oliwy dla siebie i syna, aby zjeść ostatni posiłek w życiu i umrzeć (!).

Pan oczekuje posłuszeństwa i wdowa jest posłuszna słowu Boga, które wychodzi z ust Eliasza. Posłuszeństwo Bogu zawsze jest owocne w błogosławieństwo w naszym życiu, choćby wydawało się nielogiczne, bolało nas, nawet nas raniło. Posłuszeństwo Bogu odkrywa przed nami nowe horyzonty, tak jak Szymonowi Piotrowi, który zarzucił na słowo Jezusa sieci i poznał, że Jezus Chrystus jest rzeczywiście Panem, któremu wszystko jest poddane (Łk 5,4-11).

Powiedz, Panie, czego chcesz, a moją rozkoszą będzie być posłusznym” (Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, Dotyk ognia).

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "