Wszyscy… odzyskiwali zdrowie… Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Wszyscy… odzyskiwali zdrowie…
10 lutego 2020

Wszyscy… odzyskiwali zdrowie…

Poniedziałek, V Tydzień zwykły, Rok A, II

Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Gdy Jezus i uczniowie Jego się przeprawili, przypłynęli do ziemi Genezaret i przybili do brzegu. Skoro wysiedli z łodzi, zaraz Go rozpoznano. Ludzie biegali po całej owej okolicy i zaczęli znosić na noszach chorych tam, gdzie jak słyszeli, przebywa. I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.

(Mk 6, 53-56)


Gdziekolwiek Jezus się pojawił, za nim przychodziły tłumy, aby się Go „dotknąć”. Nawet „prosili Go, żeby ci choć frędzli u Jego płaszcza mogli dotknąć”. I dzisiaj jest wielu, którzy szukają Jezusa i chcą być blisko Niego. Wielu pragnie słuchać o Jezusie Chrystusie, Jego miłości i mocy uzdrowienia.

Pewien kapłan wychodził z kościoła. Była tam jedna kobieta. Klęczała na klęczniku w środku kościoła, zapłakana i wpatrzona w tabernakulum… Czy zatrzymać się – pytał siebie kapłan? Raczej nie mogę przeszkadzać, myślał. Ale jakaś moce wewnętrzna przynaglała go, aby nie przechodzić obojętnie. Uśmiech i pozdrowienie. Krótkie pytanie: „czy wszystko dobrze”? To wystarczyło. Kobieta odwzajemniła uśmiech i zaczęła mówić, że nie jest dobrze. Jej niepełnosprawnemu synowi odebrano zasiłek. Nie stać ich jednak na leki, które potrzebne są każdego dnia. Kapłan wiedział, że Pan wzywa go do modlitwy i do pomocy. W wierze stał się pośrednikiem, aby Jezus mógł przynieść pociechę i pomoc.

Zapewne codziennie spotykamy takich ludzi, którzy szukają zmiłowania Pana, jego pomocy i wiary, która pomoże nieść codzienny krzyż. Obym dzisiaj Panie umiał dostrzec ludzi, którzy Ciebie szukają. Obym umiał im Ciebie objawiać i prowadzić do Ciebie.

——————————-

ks. Andrzej Zagórski MS – przełożony wspólnoty zakonnej i kustosz sanktuarium w Twin Lakes (USA)

——————————-