Wśród wilków Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Wśród wilków
18 października 2022

Wśród wilków

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły, Rok C, II

Święto św. Łukasza, ewangelisty

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi!” Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.
W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę.
Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”.»

(Łk 10, 1-9)


Niedawno otrzymałem wiadomość od mojej znajomej, że jej kuzyn porzucił kapłaństwo. Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi, że posyła uczniów jak owce między wilki. Toczy się walka. Nie fizyczna, ale duchowa. Jeszcze brzmią mi w uszach słowa z wczorajszej Liturgii Słowa z Księgi Wyjścia, gdzie Jozue wraz z wojskiem walczy na ubitej ziemi, a Mojżesz na górze razem z Aaronem i Churem toczą o wiele poważniejszą walkę duchową, modląc się o pomyślność bitwy na dole. Bitwa ma różne fazy – raz przewagę ma Amalekita, raz Izrael – ale wszystko ostatecznie zależy od rąk Mojżesza wzniesionych do Boga.

Dlaczego o tym piszę? By wołać o modlitwę za nas, posłanych przez Boga do głoszenia Słowa Bożego. Prosić o nowych powołanych i wstawiać się za tymi, którzy już są powołani. Żyjemy w świecie, w którym pełno jest wilków i spraw, które próbują zatrzymać nas w głoszeniu Ewangelii, czy wręcz pochłonąć albo nawet wchłonąć, aby tylko Słowo Boże nie było głoszone. Niech słowa z końca Ewangelii „Przybliżyło się do was królestwo Boże” będą również dla nas, głosicieli i posłanych, obietnicą szczęśliwego zakończenia naszej misji.

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Trzciance

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "