Wolność ucznia Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Wolność ucznia
18 października 2019

Wolność ucznia

Piątek, XXVIII Tydzień zwykły, Rok C, I

Święto św. Łukasza, ewangelisty

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: „Pokój temu domowi!” Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was.
W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę.
Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”.»

(Łk 10, 1-9)


Praca, którą Bóg zleca swoim wyznawcom jest ciężka. Może dlatego Jezus porównuje ją do żniw. Mimo trudu jaki jest z nią związany, przede wszystkim powinna towarzyszyć uczniom wdzięczność, że to właśnie ich Pan wyznaczył.

Z racji chrztu wszyscy jesteśmy włączeni w misję głoszenia królestwa Bożego. Jezus daje bardzo konkretne instrukcje, które należy wykonać w powierzonych zadaniach. Skoro On powołuje, On też bierze odpowiedzialność za „metodologię” głoszenia. Wszyscy, którzy przyjmują Jego zaproszenie powinni dostosować się do wskazań, żeby owoc ewangelizacji nie przypisywali swoim pomysłom. Powodzenie misji zależy od posłuszeństwa Jezusowi. A Jemu zależy na prostocie głoszenia, a nie opieraniu się na wyszukanych pomysłach, które mogą zasłonić sam cel. Dlatego uczeń powinien być wolny od przywiązań, zarówno materialnych, ale też tych ludzkich.

Podziękuj dzisiaj Bogu za łaskę wyznaczenie Ciebie do misji głoszenia królestwa Bożego. Poproś Go o siły w byciu posłusznym wskazaniom jakie daje do właściwego wykonania pracy.

——————————-

ks. Piotr Grudzień MS – duszpasterz w parafii p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie

——————————-