Warto zaryzykować Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Warto zaryzykować
28 lipca 2021

Warto zaryzykować

Środa, XVII Tydzień zwykły, Rok B, I

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść:
«Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.
Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją».

(Mt 13, 44-46)


Dzisiaj Słowo, z którym do nas przychodzi Pan, może stać się zachętą, aby popatrzeć na swoje życie i odpowiedzieć na zapytanie: co jest moim największym skarbem?

W innym fragmencie Jezus powie: „Gdzie twój skarb, tam będzie i serce twoje” (Mt 6,21). Każdy z nas stara się o to, aby coś w życiu zdobyć. Różnimy się tylko tym, że każdy w czym innym widzi ten skarb czy perłę. Dlatego Jezus dzisiaj porównuje Królestwo niebieskie do skarbu i do perły.

Często używamy wiary, modlitwy, bycia w Kościele do tego, aby zdobyć sukces albo coś mieć. Na przykład, jeśli chcemy dostać dobrą ocenę czy mieć opinię dobrego pracownika, czy jeszcze być zdrowym lub mieć dobrą rodzinę, to będziemy modlić się więcej i gorliwiej… To nie znaczy, że nasze zachowanie jest nie potrzebne, lecz Jezus, zaprasza nas do tego, abyśmy zobaczyli, królestwo niebieskie jest o wiele większym skarbem. Bowiem wszystko to, o co my bardzo często już od rana się troszczymy, to wszystko i tak później przeminie, a kiedy staramy się o skarb królestwa niebieskiego, to oprócz tego, że staramy się o coś, co trwa wiecznie, to również w pakiecie idzie wiele łask już tu na ziemi w tym wszystkim, o co zabiegamy w naszym życiu.

Obyśmy w zabieganiu o szczęśliwe życie nie stracili perły królestwa niebieskiego darowanej nam przez Jezusa – nawet jeśli w oczach ludzi będzie się wydawać, że tracimy życie, to pamiętajmy, że Bóg jest takim „biznesmenem”, że jeśli my postaramy się o Jego sprawy, to On weźmie się za nasze. Warto zaryzykować i zaufać Jemu.

——————————-

ks. Edward Wasylenko – neoprezbiter z diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie

——————————-