Uzdrowiona z gorączki Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Uzdrowiona z gorączki
15 stycznia 2020

Uzdrowiona z gorączki

Środa, I Tydzień zwykły, Rok A, II

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im.
Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.
Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: «Wszyscy Cię szukają». Lecz On rzekł do nich: «Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem».
I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

(Mk 1, 29-39)


Po powołaniu pierwszych Apostołów Jezus rozpoczyna swoją misję od nauczania w synagodze w Kafarnaum. Aby uwiarygodnić Słowo, zaczyna uzdrawiać.

W dzisiejszej Ewangelii swoje kroki kieruje do domu Szymona Piotra. Tam zastaje leżącą w gorączce jego teściową. Ująwszy ją za rękę uzdrowią ją. To pierwszy cud.

Może oczekiwalibyśmy, że na początku Jezus dokona jakiegoś spektakularnego uzdrowienia, natomiast tutaj zwykła gorączka u teściowej.

Cuda nie są znakami, które mają wymiar spektaklu. One zawsze są na potwierdzenie głoszonego Słowa. Tak samo będzie po Zesłaniu Ducha Świętego, kiedy Apostołowie proklamują kerygmat, i na potwierdzenie głoszonego Słowa, dokonują uzdrowienia.

Człowiek w gorączce jest obrazem tych grzechów, które nie pozwalają nam w normalny sposób funkcjonować. Leżąc jesteśmy skupieni na tym, co nas od środka pali… Dlatego potrzebujemy Jezusa, który ujmie nas za rękę i uzdrawiając postawi nas na nogi.

Święty Marek napisze: „.że gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała”. Uzdrowiona z gorączki grzechu, już nie jest skupiona na sobie. Jest gotowa do tego, ażeby usługiwać innym z miłością.

——————————-

ks. Zbigniew Wal MS – duszpasterz Centrum Pojednania w Dębowcu

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "