U stóp Maryi w Dębowcu Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   U stóp Maryi w Dębowcu
25 maja 2019

U stóp Maryi w Dębowcu

W dniach 9-12 maja 2019 r. w Centrum Pojednania stuosobowa grupa członków i sympatyków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej przeżywała swoje doroczne rekolekcje. Siedem osób przyjechało pierwszy raz w życiu do Dębowca, a ponad dwadzieścia uczestniczyło pierwszy raz w takich maryjnych rekolekcjach.

Czwartkowe popołudnie, kiedy uczestnicy przybywali z różnych stron Polski, upłynęło pod hasłem: Bracia i Siostry w Domu Matki. Na wieczornej Mszy świętej, której przewodniczył egzorcysta – ks. Jan Gierlak MS, byli już prawie wszyscy. Po kolacji animatorzy prezentowali mniejsze i większe wspólnoty ARS-u od Mrągowa poprzez Wielkopolskę do Krakowa, Myszkowa, Dębicy, Jodłowej i Puław.

Piątek był przeżywany jako dzień pojednania z Bogiem, bliźnimi i swoją historią życia. Porannej modlitwie w formie nabożeństwa Nowenny do Matki Bożej Saletyńskiej przewodniczył ks. dyrektor Józef Wal MS. Nauki oraz homilię podczas Eucharystii głosił ks. Bohdan Dutko MS. Po południu nawiedziliśmy w Kobylance sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego i tam była nasza Droga Krzyżowa ze świadectwami. W tym roku korzystaliśmy z orędzi św. Szarbela. Ksiądz proboszcz Roman Gierek MS przybliżył dzieje kultu cudownego Obrazu Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Po Apelu Maryjnym i procesji na Kalwarię Saletyńską rozpoczęła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Co godzinę przychodzili na swoje osobiste spotkanie z Panem Jezusem inni uczestnicy z kilku wyznaczonych pokoi.

Wspólna adoracja wynagradzająca w sobotni poranek zakończyła ten wyjątkowy i upragniony czas łaski. Był to dzień pod hasłem: Z Maryją – Posłanniczką Bożego Miłosierdzia, a duchowym, przewodnikiem stał się ks. Kazimierz Wolan MS. Do Mszy św. dołączył w koncelebrze założyciel ARS-u – ks. Franciszek Gutter MS. Po południu chętni mogli obejrzeć film o Ottonie Schimku – austriackim żołnierzu, który pozostał wierny sumieniu aż do śmierci w listopadzie 1944r. Inni odpoczywali, spacerowali po alejkach, nawiązywali braterskie i siostrzane relacje. Po kolacji wszyscy rozśpiewaliśmy radośnie nasze serca w kaplicy Matki Bożej. Ks. Kazimierz cudnie grał na akordeonie i w duecie z s. Iwoną prowadził „wieczór ku chwale Maryi”. Oprócz znanych pieśni, mieliśmy też swoje, rekolekcyjne, które każdy otrzymał wydrukowane wraz z programem.

Foto-Galeria z Rekolekcji ARS 20019

12 maja przypadała Niedziela Dobrego Pasterza. Ostatnie godziny przeżywaliśmy w naszej wspólnocie jako owce podążające za Panem Jezusem. Mszy św. przewodniczył kustosz sanktuarium ks. Paweł Raczyński MS. Do oprawy liturgicznej dołączył poczet sztandarowy ARS-u. Jak zwykle po Eucharystii zgromadziliśmy się w kaplicy Matki Bożej Płaczącej na pożegnanie z Maryją. Jeszcze śniadanie i Różaniec w bazylice jako ostatni punkt programu. Cztery osoby w czasie trwania rekolekcji wstąpiły do ARS-u; inni dojrzewają do takiej decyzji. Wszyscy uczestnicy, mimo przebywania w dużej grupie poczuli się umocnieni, odnowieni, nasyceni radością, zauważeni indywidualnie, obdarowani miłością Jezusa i Najświętszej Matki. Teraz dzwonią, piszą świadectwa, wracają do notatek i … już się cieszą na kolejne spotkanie za rok.

——————————-

Iwona Józefiak OCV

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "