To, co najlepsze Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   To, co najlepsze
28 października 2021

To, co najlepsze

Czwartek, XXX Tydzień zwykły, Rok B, I

Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Zdarzyło się, że Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga.
Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.
Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu, przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia.
A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.

(Łk 6, 12-19)


Czytamy dzisiaj, jak Jezus całą noc przebywa na modlitwie, potem przywołuje uczniów i wybiera z nich dwunastu apostołów.

Może się zdarzyć, że zwracamy się w modlitwie do Boga przed podjęciem jakiejś decyzji albo szukając odpowiedzi na pytania, z myślą, że Bóg pomoże zrobić to perfekcyjnie i z największym sukcesem. Lecz widzimy, że wśród tych dwunastu jest taki „który stał się zdrajcą”. Czy Bóg się pomylił? Czy nie było kogoś lepszego?

Liczy się nie to, że nie mylimy się w życiu albo, że wszystko przejdzie beztrosko i perfekcyjnie. Cenne jest to, z kim ja to przeżywam. Przebywanie z Bogiem na modlitwie to szansa znieść wszystko, co mnie spotyka na życiowej drogi i wypełnić Boży plan, który jest czymś nadzwyczajnym, lecz to nie znaczy, że wszystko przejdzie beztrosko. Ale bycie z Nim, to jest to, co najlepsze.

——————————-

ks. Eduard Wasylenko – neoprezbiter z diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie

——————————-