Stawać się Bożą rodziną Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Stawać się Bożą rodziną
24 stycznia 2023

Stawać się Bożą rodziną

Wtorek, III Tydzień zwykły, Rok A, I

Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».
Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».

(Mk 3, 31-35)


Bardzo często zwracamy się do Boga w naszych konkretnych intencjach, prosząc Go o pomoc w danej sprawie. Jest to jak najbardziej dobre, bo zachęca nas do tego sam Jezus. Niemniej warto zaznaczyć, że zdarza się nam podsuwać Bogu nasze na pomysły na rozwiązanie konkretnego problemu.

Jezus w dzisiejszej Ewangelii nazywa swoją rodziną tych, którzy pełnią wolę Bożą. Warto zatem prosić Boga w naszych intencjach, ale w taki sposób, by w tych różnych życiowych sytuacjach dokonała się właśnie Jego wola. Skoro wierzymy, że Bóg jest najlepszym Ojcem to On wie najlepiej, czego nam najbardziej potrzeba i w jaki sposób, zgodnie z Jego wolną, konkretną sprawę rozwiązać.

Wówczas stajemy się Bożą rodziną: bratem, siostrą i matką.

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Rzeszowie

——————————-