Spotkanie z kochającym Bogiem Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Spotkanie z kochającym Bogiem
20 stycznia 2022

Spotkanie z kochającym Bogiem

Czwartek, II Tydzień zwykły, Rok C, II

Wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika

Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: «Ty jesteś Syn Boży». Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

(Mk 3, 7-12)


Do dzisiaj tłumy przychodzą do Jezusa po uzdrowienie. Do dzisiaj stajemy przed Bogiem z poczuciem, że On nie ma prawa odmówić cudu nam, naszym bliskim, sierotom i ofiarom wojen. Wierzymy, że jako na Stwórcy i na wszechmogącym Bogu ciąży nań obowiązek dbania o nasz los. Ciekawe, że właśnie ten moment wybrały złe duchy, żeby wydać świadectwo o Jego mesjańskiej godności. Może dlatego, że w takich chwilach człowiek jest tak bardzo przelękniony o siebie, że trudno zauważyć mu kogoś innego.

Tymczasem Jezusowi nie podoba się sława uzdrowiciela, zabrania złym duchom opowiadać o Nim. Jeszcze nie nadszedł Jego czas. Zdrowie jest ogromnie ważne, ale to nie ono gwarantuje sensowność naszego życia. Taką gwarancje daje spotkanie Jezusa. Święty Jan tak bardzo przeżył ten moment, że nawet po latach pamiętał porę dnia kiedy Jezus wezwał go do pójścia za Nim. Święty Paweł napisał, że ze względu na to spotkanie wszystko inne uznał za śmieci. Zdrowie jest ważne, tylko żeby mi nie przysłoniło wartości spotkania, z kochającym Bogiem.

——————————-

ks. Marcin Ciunel MS – Rektor WSD Księży Saletynów, Kraków

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "