Spotkanie z Elżbietą Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Spotkanie z Elżbietą
16 czerwca 2019

Spotkanie z Elżbietą

W niedzielne południe 16 czerwca 2019 r. zakończyły się organizowane przez “Centrum Pojednanie” po raz drugi Różańcowe Dni Skupienia. Rekolekcje prowadził ks. Dariusz Rozum MS, którego wspierał diakon Tomasz Skrzęta MS i kleryk Stanisław Pietrykowski MS. Zgłębialiśmy drugą tajemnicę radosną Nawiedzenie św. Elżbiety według metody stosowanej przy Lectio Divina. Było też przypomnienie objawień w Gietrzwałdzie, gdzie Matka Boża w języku polskim wyraziła swoje żądanie, byśmy każdego dnia odmawiali różaniec.

Cieszy obecność młodych małżonków i spora liczba dzieci, które stanowiły jedną piątą wszystkich uczestników. Oczywiście, w czasie konferencji były dla nich inne zajęcia z opiekunkami, ale pięknie odmawiały modlitwę różańcową w kaplicy Centrum Pojednania oraz w Bazylice. Dzielnie wytrwały także podczas śpiewania Akatystu ku czci Matki Najświętszej. Atrakcją w programie był zorganizowany wyjazd do cerkwi w Świątkowej i grilowana kolacja w nowej altanie, połączona ze wspólnym śpiewem oraz świadectwami.
W ostatniej konferencji ks. Darek przywołał słowa Leona XIII, nazywanego „Papieżem Różańca”: „W żadnej innej modlitwie misja Maryi nie uwydatnia się w sposób tek ewidentny, jak w Różańcu”.

Powołując się na nauczanie świętych, prowadzący zachęcał do praktyki odmawiania i rozważania tajemnic różańcowych, bo wtedy „nasza modlitwa słaba i niedoskonała zyskuje siłę i tak jest przedstawiana Bogu, jakby pochodziła od Maryi”.

Iwona Józefiak OCV

 

 


Foto-galeria ze spotkania