Spotkanie powołaniowe Drogi Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Spotkanie powołaniowe Drogi
29 stycznia 2019

Spotkanie powołaniowe Drogi

Już tradycyjnie, bezpośrednio po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży, tym razem blisko 25 tys. młodych, należących do Wspólnoty Neokatechumenalnej, wzięło 28 stycznia 2019 roku udział w spotkaniu powołaniowym. Spotkanie odbyło się na stadionie Rommela Fernndeza.

Prowadziła je międzynarodowa ekipa pod przewodnictwem Kiko Argüello, Ascenciòn Romero oraz o. Mario Pezziego. Podczas tego spotkania wielu młodych podjęło wezwanie do kapłaństwa (700 chłopców) i życia zakonnego (600 dziewcząt). Blisko 500 rodzin zadecydowało o wyjeździe na misje na peryferie świata, które nie znają jeszcze Ewangelii.

Po powrocie do rodzinnych krajów odbędą rozmowy formatorami. Część pewnie się rozmyśli, niektórzy będą musieli jeszcze poczekać i rozeznawać wolę Bożą, a pozostali już jesienią trafia na spotkanie we włoskim Porto San Giorgio, gdzie wylosują kraj, do którego zostaną posłani. Będą głosić kerygmat.

Spotkanie to było swego rodzaju pieczęcią całego pielgrzymowania podjętego przez młodych podczas kilku dni spędzonych w Panamie z Papieżem Franciszkiem.

foto-relacja ks. Bohdan Dutko MS