Serce miłosierne Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Serce miłosierne
18 marca 2019

Serce miłosierne

Poniedziałek, II Tydzień Wielkiego Postu, Rok C, I

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.
Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

(Łk 6, 36-38)


Kiedy wybaczasz, kochasz, a kiedy kochasz, spływa na ciebie światło Boga.

(Jon Krakauer)

Dzisiaj Słowo jest proste i jasne. Nic tylko robić to co napisane.

Przyjechali do La Salette skłóceni. Podczas Eucharystii słuchaliśmy Słowa. Bóg mówił. Przed rozesłaniem przewodnik poprosił o głos. Stojąc przed pielgrzymami przeprosił kapłana i prosił o wybaczenie. Poruszony kapłan nie tylko przyjął przebaczenie, ale również sam przeprosił. Wyszliśmy z tej Eucharystii rozradowani. Niebo otwarło się.

Zawsze tak jest kiedy przebaczam, nie osądzam, ale usprawiedliwiam i próbuję zapanować nad gniewem czy złością. Łatwo bowiem przychodzi nam w życiu oceniać ludzi. Bardzo łatwo osądzić kogoś, po kim widać, że mu w życiu nie wyszło. To nasz chleb powszedni. Przyjmując drugiego, takim jaki jest, naśladuję Jezusa. Przez to mogę innym pomóc odkryć piękno Boga, który jest Ojcem o miłosiernym sercu. Bo miłosierdzie oznacza miłość pełną przebaczenia i współczucia. Mając miłosierne serce będziemy potrafili odpuszczać. Jeśli jesteśmy dalecy od tego Słowa, to prośmy Pana, aby nam dał Swego Ducha, byśmy mogli je wypełnić.

Panie nie potrafię kochać tak jak Ty, a przecież wiem, że jedyna miłość jaka zbawia ten świat, to miłość do wrogów, do nieprzyjaciół. Panie spraw, aby moje serce było miłosierne, abym zawsze przebaczał, a wtedy

Ty sam będziesz dla mnie nagrodą. Amen.

——————————-

ks. Lesław Pańczak MS – przełożony wspólnoty zakonnej i proboszcz parafii p.w. MB Saletyńskiej w Olsztynie

——————————-