RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA
4 kwietnia 2021

RADOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Oktawa Wielkanocna, Rok B, I

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

(J 20, 1-9)


Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

Czekaliśmy na te słowa pełne radości i nadziei. To nie tylko słowa, to prawda wiary, która wybrzmiewa nieprzerwanie od 2 tys. lat. Św. Augustyn zaznacza, że wiarą chrześcijanina jest zmartwychwstanie Chrystusa. Dlaczego? Ponieważ wszyscy poganie wierzą, że Chrystus umarł, ale tylko chrześcijanie wierzą, że powstał z martwych. Kto nie wierzy nie jest chrześcijaninem.

Ujrzał i uwierzył” … Potrzebujemy zobaczyć, aby uwierzyć. Musimy się jednak przekonać zanim zgodzimy się przyjąć jakąś prawdę. Tak było u apostołów. Co zobaczył Jan, że uwierzył? Płótna i chustę. Tylko tyle i aż tyle. Zobaczył coś, co nie mieściło mu się w głowie. Jezus przeniknął przez płótna. Nie były one rozerwane. Spokojnie leżały na swoim miejscu. Nikt zatem nie wykradł Jezusa. On Zmartwychwstał. Widzi to.

Zobaczyć Zmartwychwstałego w codzienności, to zgodzić się na niebo dla każdego. To przyjęcie prawdy o miłości miłosiernej Boga do grzesznego człowieka. To wiara w to, że Bóg przenika do mojej codzienności i wyprowadza mnie z Szeolu do chwały Zmartwychwstania.

Przymnóż nam wiary, abyśmy codziennie,z radością wyśpiewywali słowa: „Głosimy śmierć Twoją,Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie, i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”.

 

——————————-

ks. Łukasz Soczek MS – dyrektor Postulatu, mieszka w Dębowcu

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "