Prostaczkowie z La Salette Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Prostaczkowie z La Salette
15 lipca 2020

Prostaczkowie z La Salette

Środa, XV Tydzień zwykły, Rok A, II

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.
Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

(Mt 11, 25-27)


Kiedy myślę o prostaczkach moim pierwszym wyobrażeniem są najczęściej dzieci z La Salette, którym objawiła się Matka Boga. Tacy pastuszkowie – prostaczkowie. Właściwie nikt nigdy nie był nimi rozczarowany, bo też nikt się po nich nigdy niczego nie spodziewał. Jednak to ich Bóg powołał, aby w ich życiu wypełniała się Ewangelia.

Pamiętam, że od zawsze intrygowało mnie to, że Jezus posłał swoją Matkę do prostych dzieci, aby za ich pośrednictwem przypomnieć światu o potrzebie nawrócenia. Po ludzku myśląc był to wybór fatalny, najgorszy z możliwych. Gorzej Maryja nie mogła trafić. Dzieci były proste, słabo wykształcone, mieszkały na odludziu, z dala od cywilizacji. Ale to właśnie je Bóg wybrał i powołał na swoich świadków. I to właśnie przekazane za ich pośrednictwem orędzie fascynuje i pociąga do dzisiaj setki tysięcy ludzi na całym świecie.

Ten niezwykły wybór dokonany przez Boga dodaje mi otuchy i nadziei. Sprawia on, że zastanawiam się co jest wolą Bożą w moim życiu. Jeżeli możliwe było, że Bóg wybrał sobie na powierników w dziele zbawienia zapomniane dzieci z końca świata to może i dla mnie ma jakieś zadanie? Do czego powołuje mnie Bóg dzisiaj? Do czego powołuje Ciebie? Rozeznawaj i szukaj Jego woli…

——————————-

ks. Łukasz Nowak MS – sekretarz prowincjalny, mieszka w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Nikt nie wierzył w Sokratesa do tego stopnia, by oddać życie za jego naukę; ale dla Chrystusa nawet ludzie prości i niewykształceni nie tylko gardzili opinią tego świata, lecz i odrzucali lęk przed śmiercią.”
(św. Justyn)
    "