Proś o Pocieszyciela Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Proś o Pocieszyciela
23 maja 2022

Proś o Pocieszyciela

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny, Rok C, II

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.
To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali, że Ja wam o nich powiedziałem».

(J 15, 26 – 16, 4a)


Kiedy wszystko nie idzie po naszej myśli, kiedy zastanawiamy się gdzie jest Bóg wtedy najczęściej popełniamy błędy. Wtedy również najczęściej pojawia się grzech. Jezus w trakcie swojego ziemskiego nauczania przygotowywał słuchaczy do trudów jakie na nich czekają. Nigdy nie ukrywał, że pójście za Nim będzie łatwe. Wręcz przeciwnie powtarzał, że uczniowie Chrystusa będą odrzuceni, wyśmiewani, zabijani bo nie postępują tak jak chciałby świat. Ewangelia nie jest z tego świat i zawsze będzie budziła sprzeciw. Jezus wiedział również, że o własnych siłach Jego naśladowcy nie będą w stanie podołać przeciwnościom życiowym. Dlatego obiecuje im Pocieszyciela.

Duch Święty, który pochodzi od Ojca i mówi prawdę o Nim ma prowadzić chrześcijan. Kto nie prosi o Ducha Świętego, a chce świadczyć o Jezusie z góry naraża swoją misję na porażkę. Jej powodzenie zależy od przyjęcia Parakleta. To On przekonuje nas i tych których spotkamy o prawdziwości Ewangelii. To dzięki Niemu również ludzie, którzy nie znają Boga mogą zobaczyć prawdziwego Ojca w niebie i dołączyć do grona wyznawców Jezusa.

Kiedy przychodzi czas próby, walki duchowej, kryzysu, życiowych wzmagać proś o Pocieszyciela. Wzywaj Ducha Świętego. Dzięki Niemu wytrwasz i jednocześnie Twoje świadectwo będzie docierało do przeciwników Boga. Ty potrzebujesz Ducha Świętego, ale też On „potrzebuje” Ciebie, aby pokazać światu prawdziwego, miłującego Ojca w niebie.

——————————-

ks. Piotr Grudzień MS – duszpasterz w Rzeszowie

——————————-