Pragnienie znaku Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Pragnienie znaku
18 lipca 2022

Pragnienie znaku

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły, Rok C, II

Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: «Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie». Lecz On im odpowiedział:
«Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon».

(Mt 6, 24-34)


W człowieku jest zakodowane jakieś pragnienie nadzwyczajnego znaku. Pamiętam jak przed laty ludzie z ogromną ciekawością i emocjami czekali na zbliżające się zaćmienie Słońca. Byłem wtedy na La Salette. Kiedy nadszedł ten dzień tłumy ludzi wyszły na taras, aby oglądać to rzadkie zjawisko. Tymczasem my jako chrześcijanie codziennie dotykamy znaku o wiele bardziej spektakularnego niż zaćmienie Słońca , a którym jest Eucharystia.

Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do uczonych w Piśmie i do faryzeuszów, że im żaden znak nie będzie dany prócz znaku Jonasza. Czym jest ów znak? To Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. To jest wystarczający znak, który dany został człowiekowi, aby stał się szczęśliwy. Jezus oddał życie za Ciebie i za mnie, abyś Ty i ja mógł żyć na wieki szczęśliwy. Czy wystarczy Ci ten Znak?

——————————-

ks. Jacek Sokołowski MS – duszpasterz w Olsztynie

——————————-