POZORNA STRATA Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   POZORNA STRATA
24 maja 2020

POZORNA STRATA

VII Niedziela Wielkanocna, Rok A, II

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

(Mt 28, 16-20)


Nasz Pan nie opuścił niebios, gdy stamtąd przyszedł do nas; nie opuścił też i nas, kiedy znowu wstąpił do niebios. O tym, że tam przebywał, gdy był z nami tu na ziemi, On sam stwierdza tymi słowami: „Nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił – Syna Człowieczego, który jest w niebie” (Z kazania św. Augustyna).

Apostołowie idą do Galilei, spełniając nakaz Jezusa. Jak nas dziś prowadzi święty Mateusz w swojej Ewangelii – „niektórzy dalej wątpili”. Jak można wątpić, skoro widziało się cuda, znaki, samego Zmartwychwstałego, skoro się z Nim jadło, słuchało. Widocznie można. Przypomnij sobie cuda, znaki i doświadczenie Bożej obecności w Twoim życiu. A potem popatrz na te chwile braku wiary, Opatrzności, nie zgadzania się na wolę Pana. Jesteśmy jak oni.

Pewnie dlatego Jezus, każde im iść do Galilei, do miejsca ich powołania. Tam się wszystko zaczęło, i tam ma się wszystko zakończyć wraz z Jego wstąpieniem do nieba. Czy to koniec? Tak naprawdę to dopiero początek. Odejście i brak Jezusa to tylko pozorna strata. Idzie do nieba, aby zawsze być z NAMI. Tylko czy my w Jego obecność wierzymy? Czy dalej, jak niektórzy Apostołowie wątpimy….

Dlatego wołajmy dziś słowami hymnu:
Pomiędzy nami idziesz, Panie,
Po kamienistej drodze życia
I słuchasz słów zrodzonych z lęku
Przed jutrem pełnym tajemnicy. Amen.

——————————-

ks. Jakub Dudek MS – duszpasterz w Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu

——————————-