Porządek i ład Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Porządek i ład
17 września 2021

Porządek i ład

Piątek, XXIV Tydzień zwykły, Rok B, I

Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które zostały uwolnione od złych duchów i od chorób, Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, rządcy Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały, udzielając ze swego mienia.

(Łk 8, 1-3)


Dla ucha spragnionego spektakularnych wydarzeń w czytanej dzisiaj Ewangelii nie znajdziemy satysfakcji. To samo zadanie. Ci sami współpracownicy. Jednym słowem rutyna albo nuda. Taki porządek wynika z obecności Jezusa w życiu uczniów i uczennic.

On zaprowadza ład i chce, aby prowadzili życie pracowite i ofiarne, polegające na codziennym okazywaniu wierności ukochanym osobom przez obecność, czułość i ofiarność (triada ks. Marka Dziewieckiego). To czyni Pan w stosunku do ludzi. Wchodzi do ich miejscowości – jest obecny przy nich. Jest czuły na ich najgłębsze pragnienia bycia kochanymi i kochania innych – więc głosi im Ewangelię o Królestwie, którego konstytucją jest przykazanie miłości. Czy jest ofiarny?

Zapomniał o sobie – cały jest dla. Zapatrzeni w Niego, idą w Jego ślady głoszący dzisiaj Ewangelię tak samo jak i ci, którzy zapominając o swojej własności udzielają ze swego mienia.

——————————-

diakon Kamil Stącel MS – WSD Księży Saletynów, Kraków

——————————-

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "