Pełnia Objawienia Bożego Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Pełnia Objawienia Bożego
24 lutego 2021

Pełnia Objawienia Bożego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu, Rok B, I

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.
Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

(Łk 11, 29-32)


Dzisiejszy fragment Ewangelii odsłania przed nami pełnię Dobrej Nowiny – Jezus Chrystusa jest największym „znakiem” danym od Boga Ojca dla człowieka. Jezus Chrystus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, umarły i zmartwychwstały Pan. On sam dziś do nas mówi, że jest „znakiem” dla „tego plemienia”, jest „znakiem” dla każdego i każdej z nas.

Święty Jan od Krzyża bardzo jasno odnosi się do tej kwestii: „Jeżeli więc ktoś chciałby jeszcze dzisiaj pytać Boga albo pragnąłby jakichś wizji lub objawień, nie tylko postępowałby błędnie, ale także obrażałby Boga, nie mając oczu utkwionych jedynie w Chrystusie, szukając innych rzeczy lub nowości”.

Warto zadać sobie pytanie, które jest szczególnie ważne w okresie Wielkiego Postu – czy poznaję Jezusa Chrystusa w Bożym słowie, czy znajduję czas na lekturę Pisma Świętego? Czy poznaję Go w Tradycji Kościoła? Czy jednak bardziej szukam spektakularnych zjawisk, objawień, znaków dla nich samych? Czy pragnę ciągle bardziej poznawać tajemnicę Jezusa Chrystusa? Czy jest we mnie pragnienie bycia z Nim?

Wszelkie prywatne objawienia są tylko komentarzem do pełni Objawienia – Jezusa Chrystusa, do Dobrej Nowiny danej przez Ojca dla naszego życia.

——————————-

ks. Maciej Wilczek MS – duszpasterz w Warszawie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "