Owocna/bezowocna duchowość Centrum Pojednania La Salette, Dębowiec
Aktualności   ❯   Owocna/bezowocna duchowość
23 czerwca 2021

Owocna/bezowocna duchowość

Środa, XII Tydzień zwykły, Rok B, I

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.
Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. A więc: poznacie ich po ich owocach».

(Mt 7, 6. 12-14)


Jeśli roślina wydaje dobry i smaczny owoc świadczy to o jej zdrowiu i właściwej pielęgnacji. Przeważnie to w jakim jest stanie nie widać na zewnątrz w ciągu roku. Dopiero moment zbioru owoców pokazuje czy rozwija się we właściwy sposób.

Jezus używając tego obrazu zwraca nam uwagę na to być uważnym wobec swojego stanu ducha oraz tych, którym jest powierzona opieka nad „owcami”. Na zewnątrz wszystko może pozornie wydawać się w porządku. Jednak wewnątrz może być ukryta postawa niszcząca siebie i innych („wilk w owczej skórze”).

Dlatego nasza posługa i życie duchowe powinno być poddawane częstej rewizji, aby to co „niezdrowe i drapieżne” wewnątrz nie stało się naturą.

Módlmy się o odwagę w stanięciu w prawdzie o nas i chęć podjęcia odpowiedniej pracy jeśli nasza duchowość psuje się „od środka”.

——————————-

ks. Piotr Grudzień MS – duszpasterz w Rzeszowie

——————————-

 

 

Nadchodzące wydarzenia

29 styczeń - Wieczór uwielbienia z Maryją

3-5 luty - Kurs Nowe życie z Bogiem

10–12 luty - Rekolekcje dla porzuconych

10-12 luty - Rekolekcje Trzeźwościowe

16-19 luty - Rekolekcje o spowiedzi z możliwością spowiedzi generalnej

3-5 marzec - Rekolekcje o miłosiernym Ojcu

21-23 kwiecień - Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych


pokaż wszystkie


„Aby być świętym, trzeba być szalonym. Trzeba stracić głowę. To, co nas powstrzymuje od świętości, to brak refleksji, zastanowienia, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem, którego do świętości koniecznie potrzeba.”
(św. Jan Vianney)
    "